WTA Miami: Dvije Ruskinje s liste nositelja, eliminirane u drugom kolu

Ruskinje Liudmila Samsonova i Veronika Kudermetova eliminirane su u drugom kolu WTA turnira u Miamiju nakon poraza od Yulie Putintseve i Xinyu Wang.

Veronika KudermetovaFoto: Laurent Lairys / Panorama / Profimedia

Liudmila Samsonova i Veronika Kudermetova, eliminirane s WTA Miami

13. favoritkinja na natjecanju u Floridi, Samsonova (15 WTA) eliminirana je od Kazahstanke Yulie Putintseve (68 WTA), rezultatom 1-6, 6-4, 3-6, nakon meča koji je trajao dva sata i 23 minute.

Putintseva (rođena u Moskvi) će se u trećem kolu suočiti s Greet Minnen (79 WTA), koja je u prethodnom kolu poražena od Ukrajinke Lesie Tsurenko (40 WTA), rezultatom 7-5, 6-1.

16. nositeljica u Miamiju, Kudermetova (19 WTA) poražena je u dva seta od Kineskinje Xinyu Wang (43 WTA), rezultatom 6-3, 6-2. Utakmica je trajala sat i 28 minuta.

Veronika je u 2024. ostvarila 8 poraza i samo 4 pobjede.

Xinyu Wang u sljedećem kolu čeka Madison Keys (18 WTA), nakon što je iskusna Amerikanka svladala mladu Ruskinju Dianu Shnaider (62 WTA) rezultatom 6-2, 6-4.

WTA Miami, rezultati u četvrtak

Katie Boulter (24) – Brenda Fruhvirtova 7-6(5), 1-0 (Fruhvirtova se povukla)

Jelena Ostapenko (9) – Laura Siegemund 7-6(3), 6-4

Qinwen Zheng (7) – Katerina Siniakova 4-6, 6-3, 1-0 (Siniakova se povukla)

Victoria Azarenka (27) – Peyton Stearns 7-5, 3-6, 6-4

Elena Rybakina (4) – Claura Tauson 3-6, 7-5, 6-4

Xinyu Wang – Veronika Kudermetova (16) 6-3, 6-2.

Miami Open, turnir u kategoriji WTA 1000, održava se od 19. do 31. ožujka. Igra se na tvrdoj podlozi, u glavnom ždrijebu je 128 igrača, a dodijeljena novčana nagrada ima ukupnu vrijednost od 8.995.555 dolara. Naslovna prvakinja je Petra Kvitova (trudna je i neće sudjelovati na ovogodišnjem izdanju).