WTA Madrid: Bivši svjetski lider, eliminiran u prvom kolu – Rezultati dana

Caroline Wozniacki napustila je u srijedu “WTA 1000” turnir u Madridu u prvom kolu, bivša svjetska prvakinja poražena je od Talijanke Sare Errani (100 WTA) rezultatom 3-6, 7-5, 7-5.

Caroline Wozniacki Foto: Juergen Hasenkopf / imago sportfotodienst / Profimedia

Caroline Wozniacki, poražena od Sare Errani u prvom kolu WTA Madrida

Pobjednica Australian Opena 2018. i dvostruka finalistica US Opena (2009. i 2014.), Caroline Wozniacki daleko je od nekadašnje forme.

Dospjela na 117. mjesto na svjetskoj ljestvici, Dankinja je prvi set dobila bez puno problema u dvoboju sa Sarom Errani.

Uslijedila su dva izjednačena seta, s puno pogrešaka s obje strane, iz kojih je talijanski igrač izašao kao pobjednik nakon dva sata i 51 minute.

U drugom kolu Sara Errani sastat će se s Brazilkom Beatriz Haddad Maia (14 WTA), 11. favoritkinjom turnira.

Mutua Madrid Open je turnir u kategoriji WTA 1000 koji se održava od 22. travnja do 5. svibnja. Igra se na zemljanoj podlozi, a naslov prvakinje je Aryna Sabalenka. Turnir ima ukupni nagradni fond od €7,877,020.