WTA Charleston: Jaqueline Cristian plasirala se u četvrtinu – Dvoboj s jednim od favorita

Jaqueline Cristian prošla je osminu finala “WTA 500” turnira u Charlestonu, nakon pobjede nad Amerikankom Emmom Navarro (20 WTA), rezultatom 6-3, 5-7, 6-1.

Jaqueline CristianFoto: Claudio Gärtner / imago sportfotodienst / Profimedia

Emma Navarro, eliminirana od Jaqueline Cristian na WTA Charlestonu – dvoboj u četvrtini s Darijom Kasatkinom

Jaqueline Cristian dominirala je u prvom setu meča protiv favorita broj 10, Emme Navarro, s dva uspješna breaka na kraju.

Bodrena publikom u Charlestonu, gradu u kojem živi, ​​Amerikanka je bolje ušla u drugi set, ali je Jaqueline imala priliku zatvoriti meč, propustivši dvije meč lopte.

Odlučujući je bio bez povijesti, naš je igrač izgubio samo jedan gem i nakon gotovo dva i pol sata izborio prolaz u sljedeći krug.

Rumunju će za plasman u četvrtfinale pripasti ček vrijedan 22.146 dolara i 108 bodova na svjetskoj ljestvici.

U četvrtini će se Jaqueline Cristian susresti s Darijom Kasatkinom (11 WTA), četvrtom favoritkinjom turnira.

Ruskinja je eliminirana od Sorane Cîrstea u trećem kolu WTA Miami, prije manje od dva tjedna.

Credit One Charleston Open je turnir u kategoriji WTA 500 koji se održava od 1. do 7. travnja. Igra se na zelenoj šljaci i ima ukupni nagradni fond od 922.573 dolara. Naslov prvaka je Ons Jabeur.