Vintage Zwane iskri s bracom dok Bafana kroti afričkog diva Alžir u trileru sa 6 golova

Veteran playmaker Themba Zwane zabljesnuo je zvjezdanom izvedbom, pogodivši dva puta gol Yassinea Benzije dok su Bafana Bafana (na 58. mjestu) i Alžir (43.) igrali u uzbudljivom remiju 3-3 u okršaju serije FIFA na stadionu Nelson Mandela u utorak.

Benzia je prekinuo rezultat sredinom prvog poluvremena, uhvativši obranu Bafane nespremnu, ali Zwane je brzo odgovorio, izjednačujući uzvišenim završnicom uz pomoć Mihlalija Mayambele.

Zwane je zatim doveo Bafanu u vodstvo neposredno prije poluvremena senzacionalnim solo napadom, vješto manevrirajući kroz alžirsku obranu prije nego što je preciznim udarcem s ruba pronašao mrežu.

Yacine Brahimi poravnao je rezultat na 2-2 početkom drugog poluvremena, ali je Iqraam Rayners vratio prednost Bafane vještim udarcem Eliasa Mokwane za njegov prvi pogodak pod Hugom Broosom.

Benzia je završio svoj dvostruki udarac akrobatskim udarcem iznad glave, ostavivši obranu Bafane i vratara Ronwena Williamsa zbunjenima.

Ždrijeb, koji dolazi četiri dana nakon 1-1 protiv niskorangirane Andore, također označava Broosov deseti zastoj kao šef Bafane u 32 utakmice otkako je preuzeo vodstvo u svibnju 2021.

Broos i njegove trupe Bafana sada će se ponovno okupiti u svibnju nakon završetka domaće sezone, prebacujući svoj fokus na kvalifikacijsku kampanju za FIFA Svjetsko prvenstvo 2026.

Gostujuća utakmica protiv Nigerije na rasporedu je 4. lipnja, nakon čega slijedi domaća utakmica protiv Zimbabvea 11. lipnja.