VIDEO Učenik Patricka Mouratogloua, spektakularne kvalifikacije za četvrtfinale Indian Wellsa – Spasio meč loptu

Holger Rune napredovao je u četvrtfinale Indian Wells Mastersa u četvrtak, Danac kojeg trenira Patrick Mouratoglou eliminirao je prvaka od prije dvije godine, Amerikanca Taylora Fritza.

Holgerova runaFoto: Matthias Schrader / AP / Profimedia

Kao 12. nositelj na turniru u kalifornijskoj pustinji, Fritz je bolje ušao u meč, imao visoku razinu igre, a prvi set mu se sasvim čisto vratio, rezultatom 6-2.

Prvak 2022., Taylor je čak imao meč loptu u drugom setu pri rezultatu 5-4 u svoju korist.

Rune je uspio spasiti servis gem i meč, te je set otišao u tiebreak.

Fritzova igra je zapravo pala i Holger je dobio drugi set 7-2 u tiebreaku.

Obilježen propuštanjem meč lopte, Fritz više nikada nije pronašao istu razinu igre, au četvrtom gemu je predao svoj servis. Bio je to break koji je napravio razliku, Rune je pobijedio 6-3.

Meč je trajao dva sata i 20 minuta.

“Bila je to luda utakmica. Samo sam pokušao ostati u meču i boriti se do kraja. Igrao sam bolje poen po poen, podigao razinu u završnici drugog seta i odatle sam kontrolirao dvoboj. Sretan sam” – Holgerova runa.

Znati

• To je prvi put u povijesti da će dvije igračice iz Danske biti prisutne u četvrtfinalnoj fazi natjecanja ATP / WTA 1000. Riječ je o Caroline Wozniacki i Holger Rune.
  • Za mjesto u polufinalu Holger Rune borit će se s Daniilom Medvedevom. Rezultat je 1-1 u izravnim utakmicama.