VIDEO Protivnik Corvinu Hunedoara u finalu rumunjskog kupa – Kvalifikacije u posljednjoj minuti

Oțelul Galați drugi je finalist rumunjskog Kupa, nakon pobjede ostvarene u finalu protiv Sveučilišta Cluj rezultatom 2-1.

Dorinel MunteanuFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Oțelul Galați – Sveučilište Cluj 2-1, u polufinalu rumunjskog kupa

Oțelul Galați igrat će finale ovogodišnjeg rumunjskog kupa u društvu drugoligaša Corvinul Hunedoare.

Učenici Dorinela Munteanua otvorili su rezultat nakon samo 12 minuta Jonathan Cissekoji je glavom ubacio Bodișteanua.

U posljednjoj minuti prvog poluvremena Sveučilište Cluj primilo je udarac s 11 metara nakon prekršaja Cisottija nad Rogerom, a Dan Nistor vraćena jednakost.

Završetak je bio zapaljiv. Dok su se dvije momčadi pripremale za produžetke, Oțelul je poveo u 90. minuti, nakon što je loptu poslao u vlastiti gol Alexandru Chipciu.

U 90. + 5. minuti momčad Galatasaraya također je dobila penal, ali ga je prokockao Aly Malle.

Čelik je stigao i do posljednjeg čina natjecanja 2004. godine kada je poražen od Dinama.

Finale rumunjskog kupa između Corvinul Hunedoare i Oțelul Galațija igrat će se 15. svibnja 2024. na Gradskom stadionu u Sibiuu.

Kliknite na imena igrača kako biste vidjeli golove.