VIDEO Po Mađarskoj: Povratak Petera Sagana obilježio pad i probijanje

Vozač momčadi Bora-hansgrohe uspio je u finalnom sprintu na 169,1 km dugoj ruti s ciljem u Hajdúszoboszlóu za 3:52:48 h. Peter Sagan, koji se pridružio novoj slovačkoj momčadi Pierre Baguette, završio je svoj natjecateljski povratak na gostovanja. Trostruki svjetski prvak bio je u paketu u posljednjoj dionici, ali nije ušao u izravnu borbu za trijumf te je zauzeo 18. mjesto.

Saganov povratak obilježio je pad 136 km prije cilja, pri čemu se nije ozlijedio. Sedam kilometara prije trake, tridesetčetverogodišnji Slovak u pelotonu izletio je sa staze na šljunak i odmah signalizirao problem s kotačem. Sagan je još uspio sustići čopor, ali nije mogao ući u borbu za etapno prvenstvo kroz prenatrpan peloton.

Saganov momčadski kolega Andrej Líška završio je na osmom mjestu. Završni nalet obilježilo je nekoliko padova na ciljnoj ravnini. Nekoliko je vozača ostalo ležati na tlu nakon jakih udaraca i trebala im je liječnička pomoć spasilaca. Najjači je bio u Welsfordu, jedan od najvećih favorita etape Britanac Mark Cavendish (Astana) zauzeo je šesto mjesto.