VIDEO Manchester United dramatične kvalifikacije za finale FA kupa – Remi nakon vodstva od tri pogotka

FA kup je uvijek donosio velika iznenađenja, a nedjeljno polufinale između Manchester Uniteda i Coventry Cityja bilo je bajkovito. Pri vodstvu od 3:0 drugoligaš je izjednačio i poništio pogodak u posljednjoj minuti.

Igrači momčadi Manchester UnitedaFoto: Paul ELLIS / AFP / Profimedia

Coventry City – Manchester United 3-4, polufinale FA kupa – kvalifikacije na jedanaesterce

Manchester United je pobijedio Coventry City na jedanaesterce rezultatom 4-3 (3-3 na kraju 120 regularnih minuta), u utakmici sa spektakularnom završnicom.

Momčadi Erika ten Haga otvorili su pogodak preko Mc Tominaya u 23. minuti, a Maguire je udvostručio vodstvo krajem prvog poluvremena.

Štoviše, na početku drugog poluvremena Bruno Fernandes povisio je na 3-0, a “vragovi” su se dovoljno opustili.

No, Coventry se proglasio poraženim, a Simms u 71. minuti i O’Hare osam minuta kasnije dali su nadu drugoligašu.

Dogodilo se neizbježno i Wright je u petoj minuti sudačke nadoknade vratio izjednačenje udarcem s 11 metara.

U dodatna dva poluvremena United je stvorio nekoliko prilika, no momčad Championshipa je u 120. minuti preko Torpa zabila pogodak koji je mogao značiti i plasman, no uspjeh je poništio VAR zbog ofsajda.

Manchester United je u sudačkoj nadoknadi prvi promašio preko Casemira, no sreća im se osmjehnula nakon što je i Coventry City promašio dva penala.

S 12 trofeja FA Cupa iza sebe, Manchester United će se u ovogodišnjem finalu susresti s rivalom Manchester Cityjem, koji je u subotu izbacio londonski Chelsea.