Veliki pozdrav Matthewu Beersu i timu za očuvanje naslova Absa Cape Epic u Mzansiju

Južnoafrička zvijezda brdskog biciklizma Matthew Beers i njegov američki timski kolega, Howard Grotts, pobijedili su na natjecanju brdskog biciklizma Absa Cape Epic 2024. koje je završilo u Stellenboschu 24. ožujka.

Južnoafrikanac Matthew Beers osigurao je da elitni muški naslov ostane na ovim obalama, kada su on i njegov timski kolega Amerikanac, Howard Grotts, osvojili 20. izdanje popularne brdsko-biciklističke utrke u nedjelju.

Unatoč trećem mjestu u velikom finalu 67 km duge 7. etape, Beers i Grott učinili su dovoljno da se popnu na podij i osvoje ukupni naslov u natjecanju u kojem su dominirali europski natjecatelji.

Njih dvojica, koji su vozili za Toyotu Specialised-Ninety-One, ušli su u utrku uzdignutih repova nakon što su osvojili žutu majicu kao pobjednici pete i šeste etape, ali su u posljednjoj fazi osmodnevne biciklističke utrke našli jaku konkurenciju. .

Prepustili su vodstvo konačnim pobjednicima 7. etape, timu Bull Mavericks kojeg su činili Nijemac Simon Schneller i njegov timski kolega Švicarac Urs Huber, koji su utrku završili za dva sata 58 minuta i osam sekundi.

Južnoafrikanci moraju biti upoznati ako želimo stvoriti prosperitetnu budućnost. News24 je informirao zemlju 25 godina, a uskoro ćemo ući u novo poglavlje neustrašivog novinarstva. Pridružite se našoj besplatnoj probnoj pretplati kako biste otključali ovu priču i svijet vijesti s ciljem informiranja, osnaživanja i inspiriranja.