UŽIVO | PSL: Kaizer Chiefs protiv Stellenbosch

Sithebe daje veliki udarac za Chiefse, ali iako ima moć, ide ravno u Stephensa. Opet je to došlo iz izravne igre i druge lopte.

SUBS, Stellenbosch: Mgaga mijenja De Jonga, a Van Wyk ulazi umjesto Oura.

Stellenbosch ulazi u okvir Chiefsa, ali De Jong je netočno označen u zaleđu. Steve Barker sada priprema dvije promjene kako bi osvježio stvari.

62′

Širok! Šefovi uzvraćaju udarac. Hlanti ulazi u posljednju trećinu po prvi put i njegov centaršut je odličan, ali Saile može samo glavom pod pritiskom Basadiena.

59′

Korner Chiefsa je očišćen i Mmodi ima još jedan blokiran udarac. Oura vodi kontru, a Dove ga faulira.

57′

ŠIROK! Chiefs je izveo slobodan udarac napola i Saile je snažno voleo preko gola. Uzeo je nick Adamsu pa su Chiefsi dobili korner, ali ništa.

55′

Neki uglađeni Chiefsi sada igraju dok Hlanti pronalazi Du Preezove noge, a napadač nalazi Shabalalin trk. Parirao je udarac. Bila je to dobra poteza domaćina.

54′

Dove ide duže za Chiefse… Mmodi podiže drugu loptu i njegov udarac je blokiran. Izlazi na ubačaj, a Du Preez glavom slabo puca za Chiefsa.

51′

Blok! Msimango jeftino daje loptu za Chiefse, ali on se iskupljuje, ali ostaje blizu Raynersa i na kraju blokira napadačev udarac.

48′

pucanj! Saile zadire unutra za Chiefsa na njegovu lijevu nogu. Opalio je udarac, ali mu nedostaje snage i Stephens lako spašava.

47′

Blok! Oura šutira za Stelliesa i pogađa Doveovu ruku, ali prvo je pao s njegove noge i to nikada nije penal.

46′

POČETI IGRU! Drugo poluvrijeme je u tijeku s jednim Chiefs SUB-om: plovite za Dubu.

45′

Dodano vrijeme: jedna minuta.

45′

+1′ GOL, STELLENBOSCH, TITUS, 0-1! Gosti konačno dolaze do gola. Van Rooyen odigrava savršeno dodavanje pored Hlantija za Titusa, koji tuče Bvumu na loptu i šalje je pored vratara u mrežu. Morali smo provjeriti je li Rayners dobio dodir prije nego što je prešao granicu, ali nije. To je Titusov cilj i Barkerovi ljudi to zaslužuju. Kaizer Chiefs 0-1 Stellenbosch.

45′

POLUVRIJEME. Kasni, kasni gol dovodi gostujuću stranu u vodstvo u intervalu. Chiefovima je nedostajalo malo iskre i organizacije, a s manje rastrošnim završetkom Stellenbosha, gol bi došao ranije. Pridružite nam se za 15 minuta da vidite može li se Amakhosi vratiti u drugom poluvremenu. Chiefs 0-1 Stellenbosch.

44′

Chiefovi su sada bolji jer Mmodi dolazi usko i daje dodavanje za Dubu. Prolazi Maloisanea, ali Toure dolazi i učinkovito brani i postiže gol. Duba je frustriran i frustrirano nogom udara reklamnu ploču.

42′

Blok! Kwinika ide izravno u potragu za Du Preezom. Toure glavom šalje do Mmodija, koji šutira nisko, ali samo u noge Maloisanea.

39′

Širok! Basadien klizi Oura niz lijevu stranu za tim Stevea Barkera. Bjelokostinac puca rano, ali ga šalje daleko pored gola kada je Rayners bio u boljoj poziciji i želio dodavanje.

36′

pucanj! Adams jeftino daje loptu za Stellenbosch. Shabalala je presjekao i opalio loptu koja pogađa suigrača Du Preeza i izlazi na gol.

35′

ŠIROK! Shabalala izvodi slobodni udarac, ali ga šalje visoko i široko za Chiefse.

33′

Prekršaj: Hlantijev centaršut za Chiefse je odbijen za Sithebea. Potonji je dobro izveo slobodni udarac na obećavajućoj poziciji s Ndulija.

31′

Prekršaj: Duba se vraća i sapliće Adamsa, a zatim ga malo šutira. Sudac je razgovarao s dvojicom mladića.

29′

Širok! Adams ide u dobar trk i pronalazi Ouru. Bjelokosac odabire Raynersa, ali strijelac Bafana Bafana otvara polupriliku.

28′

Mmodi je napravio dobar dribling pored Titusa i izborio korner za Tourea. Du Preez izvodi s lijeve strane za Chiefse, ali Sithebe faulira Oura tako da dolazi do zastoja.

24′

Širok! De Jong puca daleko s ruba šesnaesterca. Stellenbosch ima toliko prostora za uživanje, ali njihovo posljednje dodavanje ili udarac nije bio uvjerljiv.

22′

ZATVORITI! Mthethwa izlazi naprijed i oduzima loptu Titusu. Pada na Mmodija i on se navija oko jarda preko šipke.

22′

ZATVORITI! Stellenbosch ide gore s druge strane dok De Jong pada niz stranu. Udario je preko lica, Titus pokušava izjednačiti za Raynersa, ali početni napor kada je izvan igre.

20′

Blok! Titus puca iz poluvoleja za Stellenbosch, ali Hlanti dobro blokira. Gostujuća strana s lakoćom gradi napade.

18′

Shabalala osvaja korner za Chiefse. Du Preez izvodi autswingera s desne strane, ali Toure se diže najviše da izbaci loptu i zaradi slobodan udarac.

16′

PRILIKA! Oura ima mjesta za Stellenbosch. De Jong i Titus se povezuju i pametno dodavanje potonjeg dolazi do krilnog igrača Bjelokosti. Njegov udarac se ipak odužio i Msimango može očistiti. Šefovi žive opasno.

14′

Sada je Titus ponovno pušten iza Hlantija. Pokušava izvesti centaršut, ali Dove pokazuje svoju brzinu da preskoči, blokira centaršut i postigne gol. To je dobar obrambeni posao.

11′

Rayners sada dolazi iza obrane Chiefsa nakon brzog ubacivanja. Dolazi do autorske linije, ali ne može odabrati suigrača jer se Chiefsi brzo vraćaju.

9′

Chiefovi su danas usredotočeni na kontre, nisu baš potrošili puno vremena na izgradnju igre. Stellies zasad izgledaju udobno.

6′

Ofsajd! Nakon prekršaja Sithebea, Basadien izvodi i Titus spašava Bvumu, ali to se ne bi računalo.

3′

Stellies ima rano otvaranje dok Titus odbacuje Hlantija za tempo. Isporučuje dva križa, ali poglavice su ih oba izrezala. Amakhosi pokušava napraviti break, ali Sithebeovo svojeglavo dodavanje zaustavlja tranziciju.

1′

POČETI IGRU! Sudac zazviždi i krećemo.

0′

Pozdrav i dobrodošli na prijenos utakmice Kaizer Chiefs protiv Stellenboscha uživo sa stadiona FNB. Početak u DSTV Premiershipu je u 19.30 sati.

0′

Kaizer Chiefsi su remizirali 0-0 kod Cape Town Cityja u posljednjoj utakmici nakon što su izgubili 3-2 od Orlando Piratesa prije FIFA-ine stanke.

0′

Stellenbosch je 18 utakmica bez poraza u svim natjecanjima, au subotu su lagano odradili Royal AM u pobjedi od 3-0. Međutim, izgubili su obrnutu utakmicu s 2-0 kod kuće od Chiefsa.

0′

Kaizer Chiefs početnih 11: Bvuma, Kwinika, Msimango, Dove, Hlanti, Mthethwa, Sithebe, Shabalala, Du Preez, Mmodi, Duba.

0′

Zamjene Kaizer Chiefsa: Petersen, Njabulo Ngcobo, Solomons, Mashiane, Castillo, Zwane, Mdantsane, Saile, Chivaviro.

0′

Stellenbosch početnih 11: Stephens, Van Rooyen, Maloisane, Toure, Basadien, Nduli, Adams, Titus, De Jong, Oura, Rayners.

0′

Zamjene za Stellenbosch: Masuluke, Mcaba, Jurgens, Sibande, Mgaga, Van Wyk, Mini, Boji, Colley.