Ukrajina je okrenula protiv Islanda i bit će tamo na nogometnom Euru

26. ožujka 2024. – 22:48

Još tri mjesta za Europsko prvenstvo 2024. u Njemačkoj rasprodana su u utorak navečer nakon završetka play-offa Lige nacija.

Gruzija je pobijedila Grčku na jedanaesterce nakon 120 minuta igre bez golova u ne baš bogatoj utakmici na domaćem terenu, tako da mogu prvi put u svojoj povijesti biti na velikom turniru. Protivnici će im biti Portugal, Turska i Češka.

Ukrajina je zbog rata ugostila Island u Wroclawu i iako su zaostajali protiv Islanda (Strijelac Gudmundsson), preokrenuli su rezultat u drugom poluvremenu golovima Tsygankova i Mudrika i pobijedili 2-1. Zvijezda Chelseaja odluku je donijela u 84. minuti. Island se nije mogao kvalificirati ni za Europsko prvenstvo odgođeno za 2021., a onda im je bomba Dominika Szoboszlaija oduzela šansu.

U prošlom kolu, u petak, Ukrajinci su također bili podređeni protiv Bosanaca, ali su ipak uspjeli do pobjede s istim postotkom. Kapetan reprezentacije je Serhiy Rebrov, koji je doveo Fradija do Lige prvaka 2020. godine. Njegova momčad bila je bolja po svim pokazateljima i zasluženo se plasirala na Europsko prvenstvo gdje će se sastati s Belgijom, Slovačkom i Rumunjskom.

U utakmici Wales-Poljska u 90 minuta nije bilo golova, kao ni u produžecima. Poljaci su bolje pucali jedanaesterce, Daniel James pogriješio je u petom paru, pokazalo se kobnim, Euro će bez Walesa. Poljaci će biti u skupini s Nizozemcima, Francuzima i Austrijancima.