UEFA Liga prvaka: Manchester City i Real Madrid idu u četvrtfinale

Manchester City i Real Madrid plasirali su se u četvrtfinale UEFA Lige prvaka, nakon što su pobijedili FC Copenhagen (skupnim rezultatom 6-2) i RB Leipzig (skupnim rezultatom 2-1).

Manchester CityFoto: Nigel Keene/ProSports / Shutterstock Editorial / Profimedia

Manchester City – FC Copenhagen 3-1

Manchester City potvrdio je pobjedu na turneji i lako slavio u utakmici na stadionu Etihad protiv FC Copenhagena.

Kvalificirani na osmo mjesto u skupini s Bayern Münchenom, Manchester Unitedom i Galatasarayem, Danci nisu uspjeli prirediti novo iznenađenje te su stali u prvoj eliminacijskoj fazi.

U dvoboju u Engleskoj Akanji je otvorio gol nakon samo 5 minuta, a Julian Alvarez povećao je prednost “građana”, 4 minute kasnije.

Gosti su smanjili razliku preko Elyounoussija (min 29), ali je City preko Erlinga Haalanda (min 45+3) postavio konačan rezultat.

Real Madrid – RB Leipzig 1-1

Real Madrid je na Santiago Bernabeu s emocijama proživio uzvratni dvoboj s RB Leipzigom.

S minimalnom prednošću nakon rezultata kola Madriđani su pokušavali zadržati rezultat.

Nijemci su imali nekoliko sjajnih prilika za gol, ali led su probili domaćini u 65. minuti Vinicius Junior je pogodio nakon odličnog servisa Bellinghama.

Radost Španjolaca trajala je samo tri minute, nakon što je Willi Orban vratio izjednačenje.

Nijemci su nastavili pritiskati vrata Lunina, ali nisu uspjeli zabiti u gol Ukrajinca.

Tako City i Real Madrid idu u četvrtfinale uz Bayern München i Paris Saint Germain.