Třinec je obranio naslov češkog hokejaškog prvaka

Odlučeno je tek u drugom produžetku.

Hokejaši HC Oceláři Třinec osvojili su peti uzastopni naslov u češkoj ekstra ligi i ukupno šesti. U odlučujućem sedmom finalu doigravanja HC Dynamo Pardubice slavio je 2:1 nakon drugog produžetka i dobio cijelu seriju 4:3 na ledu. Pobjednički i zlatni pogodak postigao je David Cienciala u 84. minuti. Asistenciju je upisao Slovak Marko Daňo.

“Čelikaši” su osvojili svoj peti naslov u nizu, slovački napadač Vladimír Dravecký pobjednik je svih. Ostali Slovaci u momčadi Třinca Miloš Roman i Patrik Hrehorčák osvojili su svoj četvrti naslov s klubom. Uz njega su treći put bili branič Martin Marinčin i napadač Daňo. Libor Hudáček je po drugi put uživao u trofeju, a Viliam Čacho po prvi put.

Vladimír Országh, još jedan Slovak, vodio je momčad od zamjena kao pomoćnik glavnog trenera Zdeňka Motáka. Gostujućoj momčadi pridružili su se njihovi sunarodnjaci Richard Pánik, Matej Paulovič i Peter Čerešňák.

Třinec je imitirao Vsetína, koji je također pet puta zaredom osvojio prvenstvo (1994./95. do 1998./99.). S ukupno šest trofeja, “Oceliari” se također izjednačio s Vsetínom. Hudáček je izborio eliminacijski krug sa 16 poena (6+10).

Odlučio je tek drugi produžetak

Prvu veliku priliku imao je gostujući Martin Růžička u devetoj minuti, ali je Roman Will držao svoju momčad. Sredinom prve dionice zaprijetio je i Pardubice, Ondřej Vála je skočio s klupe za šesnaesterce, ali se Ondřej Kacetl nosio s njegovim pokušajem. Obje momčadi su se u nastavku prvog poluvremena pažljivo čuvale, bilo je malo prilika za gol.

Branitelj naslova pobijedio je u 25. minuti, kada je udarac Tomáša Kundráteka tijekom power playa odbio kapetan Petr Vrána i pak je završio iza leđa Willa. Slovački napadač Libor Hudáček stvorio je veliku priliku za Davida Ciencialu koji je imao prazan gol ispred sebe, ali je u ključnom trenutku promašio pak.

Pobjednik regularnog dijela mogao je izjednačiti, dobio je dva brojna prednosti, ali nije uspio. Najbliži je bio Richard Pánik u drugom power playu, ali je njegov udarac završio na gredi i nije kažnjen zbog prekršaja Vladimíra Draveckýja. Pardubice su nastavile svoju aktivnost i čekale sedam sekundi prije kraja drugog poluvremena, Ondřej Vála iznenadio je Kacetla udarcem s plave linije.

U trećem činu čekala se greška koja je mogla odlučiti pobjednika utakmice. Mogli su domaći i do pogotka u vlastitoj slabosti, ali Jan Mandát nije gurnuo pak u mrežu. Dvoboj je stigao do produžetka rezultatom 1:1.

Patrik Hrehorčák mogao je biti junak u 67. minuti, ali nije uspio probiti pak pored vratara Willa. Odlučujući trenutak dogodio se kod 83:51 kada je Cienciala pronašao Dana na ofenzivnoj plavoj liniji, koji mu je uzvratio dodavanje, a napadač treće postave svladao Willa između betona.