Třinec je nepobjediv u hokeju! Cienciala je odlučio u produžecima, Steelersi imaju još jedan naslov

Sljedeća sezona tipsport ekstralige u hokeju je gotova. Finalisti iz Pardubica i Třineca gurali su je koliko su mogli. U odlučujućoj sedmini finala dodani su produžeci, pobjednički pogodak postignut je u 84. minuti. Za to je zaslužan David Cienciala.

Strijelac naslovnog pogotka ovu je sezonu započeo u Pardubicama, ali je u tijeku razmijenjen za slovačkog veterana Richarda Pánika. Nakon jučerašnje drame može se konstatirati da je razmjena bila uspješnija za Třinca.

Steelersi su osvojili peti naslov zaredom, iako su već u šestoj utakmici polufinala sa Spartom bili na rubu eliminacije. U njemu su uspjeli izjednačiti zahvaljujući Danielu Voženielku tek u posljednjoj sekundi regularnog vremena. U finalu protiv Dinama gubili su 2:3 u susretu, ali su u šestom domaćem susretu jasno iznudili odlučujući sedmi susret.

Izabranici Zdeneka Motáka poveli su kada je kapetan Petr Vrána dao svoj pečat. Branič Pardubica Ondřej Vála izjednačio je na samom kraju drugog poluvremena. Tada, prije svega, nitko nije želio pogriješiti, u trećoj trećini i prvom produžetku nije bilo pogotka. Odluka je pala na početku drugih dvadeset minuta zadanog vremena.

Na klupskoj razini u Češkoj je završila hokejaška sezona 2023./24., no njezin vrhunac na reprezentativnoj tek slijedi. Prag i Ostrava domaćini su Svjetskog prvenstva u svibnju.