Tipos extraliga: Zvolen je palio i na domaćem ledu

U Nitri su gledatelji vidjeli golovima lošu utakmicu

Hokejaši HK Poprad pobijedili su u trećoj utakmici četvrtfinala doigravanja Tipos extralige na ledu HK Nitra 2:0. U seriji koja se igra na četiri pobjednička susreta Popradčani su poveli 2:1. Četvrta borba na rasporedu je u ponedjeljak, 25. ožujka ponovno pod Zoborom.

HK Nitra – HK Poprad 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Ciljevi: 42. Coulter (Kukuča, Betker), 59. Dmowski (Bates). Suci: Stano, Štefik – Gegáň, Knižka, isključenja: 3:2 2 minute, snaga i slabost: 0:0, 3600 gledatelja

Nitra: Kašík – Mezei, Cotton, Kousa, Fatul, Vitaloš, Stacha, Valent – ​​​​Buček, Čederle, Lacka – Okoličány, Gill, Bajtek – Jackson, Bubela, Newell – Pobežal, Hrnka, Bačo

Poprad: Belányi – Betker, Cardwell, Brincko, Brejčák, Svedberg, Turan, Mešár – Dmowski, Coulter, Kukuča – Záborský, Bjalončík, Calof – Bates, Jendek, Svitana – Šotek, Suchý, Mlynarovič – Bodnár

/stanje serije 2:1 za HK Poprad/

Dvoboj je propustio vratar Poprada Vay koji se ozlijedio u završnici drugog susreta, a zamijenio ga je Belányi. Od početka susreta obje su momčadi dosljedno branile sredinu, a vidjelo se da bi jedan gol mogao odlučiti odigranu “šahovsku partiju”.

Podradčani su prevagnuli na početku treće dionice, kada je Coulter uspješno završio prekid. Mogli su Nitrani izjednačiti u 47. minuti, ali je Belányi zadržao “divokoze” od udarca Bubele. Trijumf gostiju osigurao je Dmowski 77 sekundi prije posljednje sirene golom u prazan gol.

Istrčalo Michalovce ponovno je dalo priliku borbenom Zvolenu

Hokejaši Zvolena izgubili su i treći četvrtfinalni dvoboj doigravanja Tipos extralige od Michalovca, ovoga puta na domaćem ledu 2:6. Momčad iz Michalova sada vodi u seriji s četiri pobjede 3:0. Zvolenu nije pomogla ni promjena na mjestu trenera, kada momčad nije vodio smijenjeni kanadski izbornik Jamie Russel, već je na glavnoj poziciji bio njegov dosadašnji pomoćnik Norbert Javorčík.

HKM Zvolen – HK Dukla Ingema Michalovce 2:6 (0:2, 2:2, 0:2)

Ciljevi: 36. Lukosevicius (Fortin, Šiška), 40. R. Bondra (Zužin, Marcinek) – 13. Santos (Newton), 13. Buc (Santos), 28. Puliš (Suja, J. Wilkins), 33. Santos, 43. Daugavinš (Newton), 48. Buc (Vašaš). Suci: Pupil, Snáshel ml. – M. Orolin, Tichý. Isključenje u 2. minuti: 5:7, kazneni udarci: 7. Vienský (Izbor) 5 + DKZ za rezanje, power plays 1:3, slabljenje: 0:0, 2554 gledatelja.

Sklopovi:

Izabran: Trenčan – Hain, C. Hults, Gachulinec, Rauhauser, Mudrák, Sládok – Lukosevicius, M. Hults, Fortin – R. Bondra, Viedenský, Zuzin – Kašlík, Šiška, M. Hecl – Kolenič, Marcinek, Csányi – A. Mišiak

Michalovce: Škorvánek – Acolatse, Bindulis, Bodák, Cibák, Michalčin, Macejko – Daugavinč, Newton, Santos – J. Wilkins, Heard, Suja – M. Valach Solenský, Puliš – Kabáč, Buc, Vašaš
/stanje serije: 0:3/

Dvoboj je završio prijevremeno u sedmoj minuti za domaćeg Vienskýja, koji je do kraja utakmice dobio jedanaesterac zbog rezanja. Gosti su u trinaestoj minuti poveli 2-0 na dvanaest sekundi.

Najprije su iskoristili power play dva igrača kada je Santos napravio prodor pred otvoreni gol, a odmah zatim i drugi pogodak u pet na četiri iz palice nepokrivenog Buca na stativi. Čak iu drugoj trećini, Michalovce je profitirao od power playa, Pulis je povećao vodstvo iz prekida.

Naknadno je nakon promašene šanse Zvolenčana Zuzina već bilo 0:4, jer je Santos zamahnuo s desne strane i naciljao daljnju vratnicu. Momčad iz Pustog Grada prijeteću situaciju pretvorila je u prekid s dva pogotka, prvo nakon ubačaja Lukoseviciusa iz kruga s brojčanom prednošću, a zatim je Bondra izveo lijepu bekhend završnicu iz kruga.

No, na početku treće dionice suci su previdjeli prekršaj Newtona nad Hainom, od čega je Daugavinš pogodio brzim udarcem pred vrata, a Buc je dodao šesti udarac iskosa.