Tipos extraliga: Velika drama u Spišu, odlučeno tek u drugom produžetku

Serija se vraća u Košice.

Hokejaši HK Spišská Nová Ves pobijedili su u petoj polufinalnoj utakmici Tipos extraliga playoffa HC Košice rezultatom 4:3 nakon produžetaka. U seriji na četiri pobjede poveli su 3:2 u susretima, a o prolasku u finale odlučuje šesti susret koji je na programu u nedjelju od 18 sati na ledu Košica. . Pobjednički pogodak postigao je Martin Bakoš u 82. minuti.

HK Spišská Nová Ves – HC Košice 4:3 pp (0:2, 1:0, 2:1 – 0:0, 1:0)

Ciljevi: 29. Rapáč (Majdan, Merežko), 47. Bakoš (Kerbashian, Björkung), 54. Kerbashian (Majdan, Björkung), 82. Bakoš (Majdan, Vandas) – 8. Jokeľ, 18. Lalonde (Jääskeläinen, Chovan), 41. Jääskeläinen.
Oni su odlučili: J. Konc ml., Štefik – Šoltés, Kacej, isključenje: 1:5 2 min., power plays: 2:0, slabost: 0:0, 4155 gledatelja.

Ves: Melicherčík – Merežko, Romanák, Ališauskas, Björkung, Valach, Žiak – Burgess, Nellis, Archambault – Bakoš, Kerbashian, Majdan – Rapáč, Bortňák, Danielčák – Vandas, Myklucha, Džugan

Košice: Janus – Olsson, Breton, Lalonde, Deyl, Ferenc, Šedivý, Hudec – Chovan, Berger, Fejes – Jääskeläinen, Pollock, Mikúš – Bartánus, Slovák, Rogoň – Jokeľ, Havrila, Šimun
/stanje serije: 3:2/

Spišiaci su krenuli aktivno od početka, ali ni Majdan ni Bortňák nisu iskoristili svoje prilike. S druge strane prijetio je Mikúš, no oba su vratara držala svoje momčadi. U 7. minuti Archambault je solo pobjegao, ali nije svladao Janusa.

Nedugo nakon toga obrana domaćih napravila je veliku pogrešku i Jokeľ je poslao Košice u vodstvo. Gosti su popravili kretanje, nametnuli se više u zoni napada, au 18. minuti golom je to potvrdio Lalonde. Domaćin je sredinom dvoboja u power playu smanjio rezultat zahvaljujući kapetanu Rapáču.

Odlučio je tek drugi produžetak

Nakon 55 sekundi treće dionice Jääskeläinen je preciznim udarcem vratio dva pogotka prednosti “čeličanima”. Spišiaci su se vratili u igru ​​u 47. minuti, kada je Bakoš udarcem iz desnog kruga svladao Janusa. Od tada su Wojnarovi izabranici jurišali na izjednačenje iu tome uspjeli s brojčanom prednošću. Kerbashian je bekhendom povisio na 3:3. Mogli su domaći nedugo nakon toga i prvi put povesti, no Bakoša je Janus uhvatio u velikoj prilici.

Dvoboj je otišao u produžetke rezultatom 3:3. Domaći su se radovali u 75. minuti nakon pogotka Majdana, ali je na kraju precizan udarac isključen zbog ofsajda. Uostalom, Spišiaci je postigao odlučujući pogodak na početku drugog produžetka, kada je prevagnuo Bakoš.

Uprava domaćeg kluba napadaču Michaelu Vandasu prije utakmice poklonila je simboličan dres jer je u najvišem slovačkom natjecanju odigrao 500 utakmica.