Tipos extraliga: Nitra uzima vrijedan bod iz Poprada

Dvoboj Poprad – Nitra začinila je masovna tučnjava nakon posljednjeg zvižduka

Hokejaši HK Nitra pobijedili su u drugom susretu četvrtfinala doigravanja Tipos extralige na ledu HK Poprad 5:1 i izjednačili niz od četiri pobjede na 1:1. Serija se sada seli u Nitru, gdje će se u nedjelju, 24. ožujka igrati treća, odnosno četvrta utakmica. u ponedjeljak 25. ožujka.

HK Poprad – HK Nitra 1:5 (0:1, 1:1, 0:3)

Ciljevi: 32. Dmowski (Coulter) – 16. Gill, 38. Bubela (Kousa, Čederle), 54. Gajdoš (Jackson, Bubela), 57. Okoličány (Gajdoš), 58. Lacka. Suci: Baluška, Výleta – Gegáň, Tichý, isključenje: 4:3 za 2 minute, dodatno: Bajtek (Nitra) 5+DKZ zbog pada pod noge, power plays: 0:1, slabljenje: 0:0.

Poprad: Vay (57. Belányi) – J. Brejčák, Betker, Česánek, Brincko, Svedberg, D. Brejčák, Turan – Svitana, Coulter, Dmowski – Calof, Bates, Bjalončík – Kukuča, Jendek, Záborský – Mlynarovič, Suchý, Paločko – Šotek

Nitra: Kašík – Bača, Stacha, Cotton, Mezei, Kousa, Gajdoš, Fatul – Lacka, Čederle, Buček – Bajtek, Gill, Okoličány – Newell, Bubela, Jackson – Bačo, Hrnka, Pobežal
/stanje serije: 1:1/

Gosti su bili aktivniji u prvoj trećini te su zahvaljujući Gillu od 16. minute vodili 1:0. “Kamzíci” su izjednačili sredinom susreta, kada je prevagnuo Dmowski. Nitra je, međutim, u drugoj trećini ponovno stvorila prednost od jednog pogotka, Bubelu je u power playu svladao Vaya.

U 54. minuti Gajdoš je povisio na 3:1, a na kraju su Okoličány i Lacka popravili rezultat pogotkom u prazan gol. Nakon sirene izbila je masovna tučnjava na ledu.

Michalovce je maksimalno iskoristio domaći led

Hokejaši HK Dukla Ingem Michalovce pobijedili su HKM Zvolen 5:1 u drugom susretu četvrtfinalne serije doigravanja Tipos extralige. Nakon dva domaća susreta poveli su 2-0 u susretima, treći dvoboj na rasporedu je u nedjelju u Zvolenu.

HK Dukla Ingema Michalovce – HKM Zvolen 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)

Ciljevi: 9. Santos (Newton, Daugavinš), 35. Drgoň (Wilkins, Buc), 37. Macejko (Daugavinš, Santos), 48. Santos (Drgoň, Newton), 60. Valach (Daugavinš) – 20. Zuzin. Suci: T. Orolin, Jobbágy – Knižka, Pribula, isključenja: 2:2 2 min., power plays: 1:0, slabost: 0:0, 2994 gledatelja.

Michalovce: Škorvánek – Bodák, Bindulis, Drgoň, Cibák, Michalčin, Macejko – Daugavinš, Newton, Santos – Paločko, Heard, Wilkins – Valach, Suja, Puliš – Kabáč, Buc, Vašaš

Izabran: Kupsky – Mudrák, C. Hults, Gachulinec, Rauhauser, Hain, Sládok – Lukosevicius, M. Hults, Fortin – Marcinek, Viedenský, Zuzin – Kašlík, Šiška, Hecl – Kolenič, K. Gabor, Csányi

Domaći su bolje ušli u susret kada je Santos u 9. minuti iskoristio power play udarcem bez pripreme. U 16. minuti gosti su se veselili izjednačenju, no Šišek nije pogodio visoko podignutu palicu. No, nakon pogotka Zuzina, kojem je dobro došao dobiveni okršaj s Bodákom na kraju prve trećine, gosti su ipak izjednačili – 1:1.

To je na kraju ipak bilo sve s njihove strane. U 35. minuti vratar Zvolena Kupsky nije reagirao na udarac Drgoňa, a dvije minute kasnije Macejko je iskoristio dodavanje Daugavinša iza gola za svoj prvi ovosezonski pogodak – 3:1.

Michalovčani su u trećoj trećini učinkovito obranili prednost od dva pogotka koju je Santos povećao u 48. minuti. Kod 4:1 gosti su čak došli do igre bez vratara, ali su peti pogodak primili u prazan gol.