Tipos extraliga: Michalovce nije dalo priliku Zvolenu

Škorvánek je povukao zatvarač, Michalovce ima prvi bod

Hokejaši HK Dukla Ingem Michalovce pobijedili su u uvodnoj utakmici četvrtfinala Tipos extraliga doigravanja HKM Zvolen rezultatom 5:0. Poveli su 1-0 u seriji od četiri pobjede. Drugi dvoboj na rasporedu je u četvrtak, 21. ožujka u Michalovcu.

HK Dukla Ingema Michalovce – HKM Zvolen 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

Ciljevi: 9. Buc (Valach, Kabáč), 12. Santos, 29. Suja (Buc, Bodák), 35. Wilkins (Paločko), 42. Puliš (Suja, Bodák). Suci: Snášel, J. Konc ml. – Bogdaň, Ordzovenský, isključenje: 10:7 za 2 min, ekstra: Acolatse TH za bitku – Lukosevicius 5+DKZ za bitku, nadjačavanja: 0:0, slabosti: 1:0, 2985 gledatelja

Michalovce: Škorvánek – Bindulis, Acolatse, Cibák, Drgoň, Michalčin, Bodák – Santos, Newton, Daugavinš – Wilkins, Heard, Paločko – Puliš, Suja, M. Valach – Vašaš, Buc, Kabáč

Izabran: Kupsky – C. Hults, Mudrák, Rauhauser, Gachulinec, Sládok, Hain – Fortin, M. Hults, Lukosevicius – Zuzin, Viedenský, Marcinek – Hecl, Šiška, Kašlík – Csányi, Gábor, Kolenič

Istočnjaci su već u uvodnoj trećini postavili temelje za čisti trijumf. Buc je u 9. minuti poslao domaćine u vodstvo, a Santos je za nepune tri minute povećao razliku za dva pogotka.

Michalovce je dodao i dva točna pogotka u središnjem dijelu, kada je prvo prevagnuo u oslabljenom Suju, a četvrti pogodak zabio je Wilkins. Od početka trećeg čina Trenčan je na golu zamijenio Kupskog, ali ni on nije sačuvao gol. Nadmašio ga je Pulis koji je zatvorio konačnih 5-0 i svojoj momčadi donio prvi bod u seriji.

Poprad se morao brinuti za rezultat

Hokejaši HK Poprad pobijedili su HK Nitra rezultatom 3:1 u prvoj četvrtfinalnoj utakmici doigravanja Tipos extralige. Poveli su 1:0 u seriji od četiri pobjede. Druga utakmica na rasporedu je u četvrtak, 21. ožujka ponovno u Popradu.

HK Poprad – HK Nitra 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Ciljevi: 6. Bates (Calof, Bjalončík), 7. Dmowski (Betker, Calof), 59. Dmowski (Svitana) – 46. Bačo (Buček, Cotton). Suci: Goga, Klejna – Valo, Durmiš, isključenja: 9:9 2 minute, power plays: 1:0, slabosti: 0:0, 2429 gledatelja.

Poprad: Vay – J. Brejčák, Betker, Česánek, Brincko, Turan, D. Brejčák – Svitana, Coulter, Dmowski – Calof, Bates, Bjalončík – Kukuča, Jendek, Záborský – Peresunko, Mlynarovič, Paločko – Šotek, Suchý

Nitra: Aittokallio (7. Kašík) – Cotton, Mezei, Kousa, Gajdoš, Bača, Stacha, Fatul – Lacka, Čederle, Buček – Newell, Bubela, Jackson – Bajtek, Gill, Okoličány – Bačo, Hrnka, Pobežal
/stanje serije: 1:0/

Početak dvoboja prekinuo je razbijeni pleksiglas. Nakon petnaestominutne pauze utakmica je nastavljena, a Poprad je potom postigao dva pogotka unutar 67 sekundi. Prvo je Calof pronašao Batesa samog pred golom, a Dmowski je iskoristio power play.

Gosti su napravili promjenu u golu nakon primljenog pogotka, Kašík je zamijenio Aittokallia. Nitra je u drugoj trećini stvorila nekoliko prilika, ali ih nije iskoristila. U 46. minuti ipak je prevladao Bačo. “Kamzíci” su već osigurali vodstvo, a pobjedu je potvrdio Dmowski udarcem u prazan gol.