Tipos extraliga: Iznenađenje se rodilo u Zvolenu

Nitra je odlučila u prvom činu

HK Nitra slavila je u prvoj utakmici pretkola doigravanja Tipos extralige nad HK Dukla Trenčín rezultatom 5:2. Poveli su 1:0 u seriji koja se igrala na tri pobjednička susreta.

HK Nitra – HK Dukla Trenčín 5:2 (3:1, 2:1, 0:0)

Ciljevi: 4. Kousa (Newell, Bubela), 10. Newell (Bubela, Gajdoš), 16. Cotton (Buček), 38. Gill, 38. Bubela (Stacha) – 10. M. Hudec (Conway, Ahl), 39. Pietroniro (Giľák). Suci: Baluška, Žák – Stanzel, Kacej, isključenja: 2:5 za 2 minute, snaga: 1:0, slabost: 0:0, 2034 gledatelja.

Nitra: Aittokallio – Cotton, Mezei, Kousa, Gajdoš, Bača, Stacha, Fatul – Bajtek, Gill, Buček – Newell, Bubela, Jackson – Lacka, Čederle, Okoličány – Bačo, Hrnka, Pobežal

Trencin: LaCouvee (41. Borák) – Pietroniro, Starosta, Kielb, Petrovický, M. Hudec, Hlaváč, Nátny – Immo, Baláž, Petráš – Charbonneau, Conway, Ahl – Giľák, Sojčík, D. Hudec – Škvarek, Mikúš, Krajčovič
/stanje serije: 1:0/

Domaći su bolje ušli u dvoboj, au 4. minuti finski branič Kousa pogodio je udarcem s plave linije. Sredinom prve dionice izjednačio je Marek Hudec. Nitra je odgovorila nakon 15 sekundi zahvaljujući Newellu, a do odmora je Cotton iskoristio power play – 3:1.

U 38. minuti Gill i Bubela zabili su u 24 sekunde i činilo se da je odlučeno. No, u drugoj trećini Trencini su još smanjili preciznim udarcem Pietronira. U trećem činu nije bilo više pogodaka.

Druga utakmica na rasporedu je u utorak, 12. ožujka u 18:00 sati opet u Nitri.

Liptáci je odlučio u produžetku

Hokejaši HK 32 Liptovský Mikuláš pobijedili su u prvoj utakmici pretkola Tipos extraliga playoffa na ledu HKM Zvolen nakon produžetaka 3:2. Poveli su 1:0 u seriji koja se igrala na tri pobjednička susreta. Druga utakmica između ovih momčadi na rasporedu je u utorak, 12. ožujka u 18 sati ponovno u Zvolenu.

HKM Zvolen – HK 32 Liptovský Mikuláš 2:3 pp (0:0, 0:2, 2:0 – 0:1)

Ciljevi: 49. Rauhauser (Kašlík, Šiška), 57. Fortin (Zuzin, Gachulinec) – 23. Hraško (Kriška), 30. A. Nauš (Egle), 63. Quince (Egle, Ullman). Suci: Crman, Snáshel ml. – Orolin, Gegáň, isključenje: 5:4 za 2 minute, power plays: 0:1, slabosti: 0:0, 1618 gledatelja.

Izabran: Kupsky – Mudrák, C. Hults, Gachulinec, Rauhauser, Hain, Sládok – Lukosevicius, M. Hults, Hecl – R. Bondra, Fortin, Zuzin – Marcinek, Šiška, Kašlík – Kolenič, Gabor, Csányi

Liptovský Mikuláš: Krasikov – Mezovský, Thompson, Ullman, Lalík, F. Fekiač, Hraško – Réway, Quince, Avtsin – Berry, Egle, A. Nauš – Žilka, Kriška, Sukeľ – Nespala, Vankúš, T. Nauš
/stanje serije: 0:1/

U prvoj trećini domaći su dva puta pogađali stativu, prvo nakon utrke Šiška, a prije odmora nakon završnice Kašlika. Rezultat se preokrenuo početkom drugog poluvremena, kada je nakon osvojene lopte Krišku, Exzvolenčan u Liptáku Hraškom zabio izvan kruga.

Sredinom susreta, nakon kiksa domaćeg Sládeka, Aurel Nauš bekhendom pogađa iz stope za 0:2. Mještani su ostali zatečeni i dugo su tražili recept za Krasikovu. Napokon, nakon dobrog štita, Šiška ga je svladao u 49. minuti iz plavog Rauhausera.

Nepune četiri minute prije isteka regularnog vremena, slobodan Fortin s lijeve strane u otvoreni dio gola postiže izjednačenje. Dvoboj su morali odlučiti produžeci. Domaći su napravili prekršaj šest igrača na ledu. Liptáci je uspio kasniju igru ​​snage nakon Quinceova topa s vrha kruga i uživao u pobjedi.