Svjetske štafete: Blistering Pillay osvaja srebro za SA i prvu medalju u sedam godina za Van Niekerk

Zahvaljujući senzacionalnom posljednjem krugu južnoafričke trkačice Lythe Pillay u svjetskoj štafeti na 400 metara na Bahamima, Wayde van Niekerk osvojio je svoju prvu medalju u sedam godina.  (Anton Geyser/Gallo Images)

Zahvaljujući senzacionalnom posljednjem krugu južnoafričke trkačice Lythe Pillay u svjetskoj štafeti na 400 metara na Bahamima, Wayde van Niekerk osvojio je svoju prvu medalju u sedam godina. (Anton Geyser/Gallo Images)

Južnoafrička Republika osvojila je srebro u muškom finalu 4×400 m na Svjetskim atletskim štafetama na Bahamima u nedjelju (ponedjeljak po južnoameričkom vremenu), čime je svjetski rekorder na 400 m Wayde van Niekerk osvojio prvu medalju u sedam godina, iako nije trčao u finalnoj utrci.

Nakon što su već rezervirali svoje kvalifikacije za Olimpijske igre u Parizu u utrkama uz pomoć osvajača zlatne olimpijske medalje 2016. Van Niekerka, južnoafrički tim je, zahvaljujući senzacionalnom naletu posljednjeg kruga Lythe Pillay, stigao do drugog mjesta u finalu u Nassauu.

PROČITAJ |

Južnoafrikanci moraju biti upoznati ako želimo stvoriti prosperitetnu budućnost. News24 je informirao zemlju 25 godina, a uskoro ćemo ući u novo poglavlje neustrašivog novinarstva. Pridružite se našoj besplatnoj probnoj pretplati kako biste otključali ovu priču i svijet vijesti s ciljem informiranja, osnaživanja i inspiriranja.