Spišská Nová Ves plasirala se u finale Tipos extra lige

Spišić će započeti seriju protiv Nitre na domaćem terenu.

Hokejaši HK Spišská Nová Ves postali su drugi finalisti Tipos extraliga playoffa. U odlučujućem sedmom polufinalnom susretu slavili su protiv HC Košice 2:1 i slavili u seriji 4:3.

Spišići će se u finalu sastati s Nitrom, koja je u susretima svladala Michalovce rezultatom 4:2. Nogometašima Spišská Nová Ves bit će to prvo finale u povijesti, koje počinje u petak (19. travnja) na njihovom stadionu.

Obje momčadi napravile su nekoliko promjena u sastavu nakon šeste utakmice serije. Filip Surák startao je u domaćim vratima umjesto Marcela Melicherčíka, za kojeg je šesti dvoboj (poraz 1:4) završio u 16. minuti nakon trećeg primljenog gola.

U Spišiakovoj postavi nije bilo švedskog braniča Victora Björkunga, u nju se vratio Šimon Groch. Momčad iz Košica krenula je bez suspendiranog braniča Eduarda Šedivýja, nakon što su se dugo vremena u njihovoj postavi našli branič Cooper Zech i napadač Mário Lunter.

HK Spišská Nová Ves – HC Košice 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Ciljevi: 9. Žiak (Ališauskas, Myklucha), 16. Rapáč (Archambault, Nellis) – 26. Mikúš (Breton). Suci: Stano, Hronský – D. Konc ml., Durmis, isključenja: 3:3 za 2 minute, power plays: 0:1, slabost: 0:0, 4300 gledatelja. Promjene: 16. Janus umjesto Riečický (Koš.)

Ves: Surák – Merežko, Romanák, Ališauskas, Žiak, Valach, Groch – Rapáč, Nellis, Archambault – Bakoš, Kerbashian, Majdan – Burgess, Myklucha, Džugan – Hamráček, Bortňák, Vandas

Košice: Riečický (16. Janus) – Olsson, Breton, Lalonde, Deyl, Ferenc, Zech – Lunter, Chovan, Fejes – Jääskeläinen, Pollock, Mikúš – Bartánus, Slovák, Rogoň – Jokeľ, Havrila, Šimun
/konačno stanje serije: 4:3 na mečevima, Spišská Nová Ves prošla u finale/

Spišijaci su do sada dobili svih šest domaćih utakmica doigravanja, a ambicije da produže taj niz počele su se ostvarivati ​​u uvodnoj trećini. U 9. minuti vratar gostiju Riečický efektno se nosio s udarcem Burgessa, ali je nakon naknadnog odbijanja i udarca Žiaka primio – 1:0.

Od 16. minute vodstvo domaćih iznosilo je već dva pogotka, kada je Rapáč kod dosuđenog jedanaesterca iz blizine završio akciju Nellisa – 2:0. Reagirali su gosti izmjenom vratara, a Riečickog je zamijenio Janus.

Košičani su aktivno krenuli u drugu trećinu, izgledne prilike Fejesa ili Šimuna nisu završile pogotkom, ali je Mikúš u power playu probio Suráka – 1:2. Sredinom druge dionice Spišiaci su došli do 88-sekundnog power playa dvojice igrača i iako su se smjestili u zoni, nisu mogli svladati Janusa.

Gosti su u trećoj dionici nekoliko puta vršili pritisak, u 52. minuti već su se veselili izjednačenju, no pogodak Chovana poništen je zbog ofsajda. U pokušaju izjednačenja dvije minute prije treće sirene odlučili su se na igru ​​bez vratara, ali ni u šestoj nisu uspjeli svladati Suráka.