Sorana Cîrstea, u trećem kolu WTA Rim – Set je dobio na nulu

Sorana Cîrstea na najbolji je mogući način debitirala na WTA turniru u Rimu gdje je u drugom kolu svladala Čehinju Brendu Fruhvirtovu (102 WTA) rezultatom 7-5, 6-0.

Sorana CirsteaFoto: Kamran Jebreili / AP / Profimedia

Sorana Cîrstea, moguć dvoboj s Anom Bogdan u trećem kolu WTA Rim

Pod brojem 28 na Foro Italico, Sorana je debitirala izravno u drugom kolu u Rimu, ispred Brende Fruhvirtove.

Prvi set bio je izjednačen, Rumunj je napravio četiri breaka, ali i izgubio tri servisa.

Umjesto toga, drugi set bio je u potpunosti u diskreciji 32. igračice svijeta, koja ga je dobila s nulom i završila meč nakon sat i 32 minute igre.

U trećem kolu Sorana će se sastati s pobjednicom Ane Bogdan (63 WTA) i Čehinje Markete Vondrousove (6 WTA).

Za nastup u trećem kolu turnira Sorana Cîrstea osigurala je ček vrijedan 30.435 eura i 65 bodova na WTA ljestvici.

WTA Rim održava se od 7. do 19. svibnja na zemljanoj podlozi u kompleksu Foro Italico. Ima ukupni nagradni fond od 5.509.771 dolara i dio je kategorije “WTA 1000”. Titularna prvakinja je Kazahstanka Elena Rybakina.

Znati:

• Talijansko natjecanje utemeljeno 1930. tri je puta osvojila rumunjska atletičarka: Ilie Năstase, izdanja 1970. i 1973., i Simona Halep, 2020.
  • Također su izborile finale: Ilie Năstase (1974., poražena od Bjorna Borga), Virginia Ruzici (1978., 1980., 1981.) i Simona Halep (2017., 2018., u oba slučaja poražena od Eline Svitoline).