Slovački nogometaši remizirali su u Norveškoj

Pripreme za Europsko prvenstvo zaključit će dvomečem u lipnju.

Slovački nogometaši remizirali su u utorak 1:1 u pripremnoj utakmici u Norveškoj.

Na stadionu Ullevaal u Oslu domaći su vodili od 18. minute zahvaljujući Alexanderu Sörlothu, ali je zamjena Ondrej Duda izjednačio u 87. minuti.

Slovaci će pripreme za Europsko prvenstvo zaključiti u lipanjskom terminu udruga dvomečem protiv San Marina (5. lipnja) i Walesa (9. lipnja).

U petom međusobnom ogledu rodio se prvi remi, tri puta je to uspjelo Norvežanima, Slovaci su slavili samo jednom u 2017. (1:0).

Sljedeći nastup slovačke reprezentacije očekuju pripreme za EP u Njemačkoj neposredno prije početka Europskog prvenstva.

Pripremni dvoboj sa San Marinom igrat će u austrijskom Wiener Neustadtu, a protiv Walesa u Trnavi.

Slovaci su krenuli u okrnjenom sastavu

Slovaci su krenuli u okrnjenom sastavu, na suprotnoj strani Norvežani su izveli najbolju moguću jedanaestoricu.

Osim Haalanda, u njemu se pojavio i kapetan Martin Ödegaard. Domaći veznjak bio je na početku prve prilike na utakmici u 8. minuti.

Ušao je Ryerson, ali nije pogodio najbolje i loptu je branič Obert odbio u korner. U uvodnim minutama Norvežani su prijetili uglavnom s desne strane na kojoj je bio aktivan mladić Bobb.

Haalandova prva prilika također je bila iz istog krila, kada je Ryerson ubacio s gol-linije, ali je domaći topnik glavom prebacio loptu preko gola.

Napadna aktivnost donijela je i uvodni gol, kada je nakon ubačaja iz kuta lopta pala do Sörlotha koji ju je u malom prostoru poslao u mrežu – 1:0. Norvežani nisu posustali ni nakon pogotka, a nakon ubačaja Ödegaarda Rodáku je pomogla greda.

Odmah se slovački vratar morao izvlačiti intervencijom nakon finiša Bobba. Slovaci u prvom poluvremenu nisu mogli duže držati loptu i nisu stvorili nijednu priliku za gol.

Rezultat 0:1 za njih je ipak bio prihvatljiv jer je Sörloth u završnici utakmice glavom svladao Rodáka, ali je glavni sudac uočio da je norveški napadač prije skoka gurnuo obrambenog Oberta.

Calzona je napravio dvije izmjene nakon izmjene strana, kada je borbenog De Marca zamijenio Hancko na lijevoj strani obrane, a Duda je ušao u sredinu terena umjesto mlitavog Bénesa.

Norvežani su odmah na početku drugog poluvremena imali idealnu priliku za skok na dva pogotka zaostatka. Gyömbér je napravio riskantan klizač u šesnaestercu, koji je faulirao Elyounoussija.

Haalandov pokušaj neutralizirao je Rodák

Haaland je plasirao loptu na bijelu točku, no Rodák je uhvatio smjer njegovog udarca i pokušaj zvijezde Norvežanina je propao.

Prvu veliku priliku Slovaci su stvorili tek nakon sat vremena igre, u njoj se našao zamjena Duda, ali je njegov udarac lijevom nogom promašio Nylandov gol.

Ipak, isti je igrač rutinski postupio u 87. minuti, kada se poigrao s parom obrambenih igrača u šesnaestercu i izjednačio na 1:1.

Norveška – SLOVAČKA 1:1 (1:0)

Pogodak: 18. Sörloth – 87. Duda. Suci: Kruašvili – Varamišvili, Pipia (svi Gruzijci). ŽK: Östigärd – Gyömbér.

Norveška: Nyland – Ryerson, Ajer, Östigärd, Björkan (62. Wolfe) – Bobb (62. Nusa), Ödegaard (78. Berg), Berge, Elyounoussi (62. Thorstvedt) – Haaland (62. Larsen), Sörloth

SR: Rodák – Tomič, Gyömbér, Obert, De Marco (46. Hancko) – Kucka, Hrošovský (56. Lobotka), Bénes (46. Duda) – Ďuriš, Boženík (83. Sauer), Haraslín (56. Tupta)