Slovački hokejaši izgubili su pripremnu utakmicu uoči Svjetskog prvenstva protiv Češke

Revanš “savezni derbi” na rasporedu je u subotu, 27. aprila.

Slovački hokejaški reprezentativci izgubili su u prvoj pripremnoj utakmici od Čeha u Trenčinu 2:4. Gosti su trijumf odlučili već u uvodnom dijelu, u kojem su postigli tri gola. Revanš “saveznog derbija” na rasporedu je u subotu (27. travnja) u 14 sati u Bratislavi.

Prvu bolju priliku imao je Kovařčík, koji se u 3. minuti gurnuo sam pred vrata Baláža na drugoj strani, ali je promašio. Česi su naknadno stvarali pritisak igrom snage, ali većih prilika nije dolazilo. Od 7. minute Slovaci su imali i brojčanu prednost te su mogli povesti. Ipak, Cehlárikin udarac završio je samo na vratnici.

U 11. minuti Cingel je pogodio za jedanaesterac, a gosti su iskoristili power play četiri sekunde prije kraja. Vrana je krenula u napad i pogodila lijevu vratnicu. Nakratko je moglo biti i 1-1 kada je Lantoši na desnom krilu namjestio pak Cingelu, ali nije pogodio za Klimeša.

Veliku šansu nije iskoristio ni Petrovský, naprotiv, Česi koji su do odmora dodali još dva pogotka. Prvo je Flek prevagnuo među trojcem obrambenih igrača, da bi u 19. minuti opet slabo obranio Stránský.

U drugoj trećini smo smanjili

Domaći su u drugo poluvrijeme krenuli s brojnom prednošću, nisu je iskoristili, ali je odmah stigla još jedna iu njoj su se mogli afirmirati. Sukelj je ubačajem iza gola pronašao Kudrnu, a ovaj pak poslao u desni dio gola – 1:3.

Mogao je napadač Litvínov dodati i drugi gol u 27. minuti, ali je njegov ubačaj s lijeve strane završio na vratnici. U sljedećem power playu Česi su pritisnuli, no Hlavaj se nosio s navalom udaraca. U 34. minuti domaći dolaze na prekid, no Balážov udarac nije bio precizan.

Još jedno nadjačavanje u nastajanju zaustavljeno je ofsajdom. U 38. minuti gurnuo se sam ispred Hlavaje Chlapíka, ali nije stigao preciznije završiti. Na kraju su obrambeni igrači Bačik i Grman pokazali lijepu kombinaciju, no potonji je pogodio samo sredinu gola.

Previše grešaka

Pokušali su Slovaci napraviti pritisak u trećoj četvrtini, ali su previše griješili u dodavanjima i imali problema s izlaskom iz vlastite zone. U 47. minuti Lantoš je bio u dobroj poziciji, ali je promašio, a pokušaj Fašek-Rudáša nije iznenadio Klimeša.

U 49. minuti Slovaci su se pripremili za power play jer je Faško-Rudaš odmah nakon prekršaja pomaknuo pak rukom i dobio dvije minute odugovlačenja. Nastavilo se 5 na 5. U 52. minuti svoju brzinu pokazao je Kašlík koji je iz svoje zone s lijeve strane prošao do Klimeša i za dlaku promašio.

U 55. minuti nije mu išlo ni s druge strane, kada se vješto ugurao pred gol. Slovaci su manje od četiri minute prije kraja pozvali Hlavaja, ali u 57. minuti Zábranský je zabio u prazan gol – 1:4. Na kraju je smanjio Takač. Momčadi su se dogovorile da će nakon utakmice biti odvojeni napadi, bez obzira na rezultat.