Slovački hokejaši izgubili su i od Čeha u pretkolu

Slovački hokejaši izgubili su i u drugoj pripremnoj utakmici.

Slovački hokejaški reprezentativci izgubili su iu drugom pripremnom susretu od Čeha u Bratislavi 1:4. U idućem bloku priprema igrat će 3. svibnja u Žilini protiv Poljaka, a na zagrijavanju za prvenstvo 7. svibnja u Bratislavi imat će probu selekcija SAD-a.

Česi su poveli u 12. minuti braniča Dávida Špačeka koji je otupio početni pritisak Slovaka. U središnjem dijelu domaći su imali velikih problema s prelaskom u ofenzivnu zonu, a Česi su imali osjetnu šutersku prednost (16:5).

U završnici druge dionice gosti su svojom nedisciplinom ponudili Slovacima power play s dva igrača, što Lukáš Cingel koristi desetak sekundi prije sirene. Ipak, u trećoj trećini domaći su dvaput primili palicu Petra Kodýteka, a dvoboj je zatvorio Roman Červenka golom u prazan gol.

U pripremama za Svjetsko prvenstvo u Češkoj (od 10. do 26. svibnja) izabranici izbornika Craiga Ramsaya najprije su svladali Švicarce 3:0 i 5:3, u prvom susretu izgubili su od Njemačke 3:7, ali su u drugom susretu izgubili od Njemačke 3:7. slavili su 5:4 nad domaćom momčadi nakon produžetka. Slovaci su u prvom susretu s Česima u Trenčinu izgubili 2:4.

Češki vratar odolio je udarcima

Slovaci u petak u susretu s Česima (2:4) nisu dobro krenuli pa su gubili 0:3 nakon prve dionice. Ovaj put su pak aktivno ušli u susret te jednostavnom i izravnom igrom zaprijetili Málekovom golu.

Češki vratar odolijevao je udarcima s plave linije, kao i završnici Baláža s ruba kruga. Ipak, prvi su na udaru bili Česi, domaći su izgubili borbu u srednjem pojasu, a branič Špaček je iskoristio raspad slovačke obrane.

Prvo poluvrijeme srednjeg dijela igre nije donijelo izrazitih prilika ni za jednu stranu. Veliki problem Slovacima je bio prelazak u zonu napada, a Málek je bio praktički bez posla. Na suprotnoj strani u 33. minuti Kantner je iz opasne pozicije pucao u power playu, no Škorvánek se snašao u njegovom pokušaju.

Domaćin je također bio u brojčanoj prednosti, ali je zamalo popustio na početku. Rychlovský je napravio dobar posao, poslao pak do Kondelíka, ali nije uspio svladati Škorvánka iz blizine. U nastavku su se Slovaci smjestili u protivničku zonu, branič Ivan uputio je opasan pokušaj prema Máleku, ali momčadi Craiga Ramsaya nedostajalo je naglaska pred golom.

Baláž je također dobio priliku nedugo nakon power playa, ali je dopustio da istakne Málekovo hvatanje. Česi su bili nedisciplinirani u završnici treće dionice, za što su kažnjeni u power playu 5 na 3, kada je Cingel prevagnuo beskompromisnim udarcem preko Málekova ramena.

Prednost Slovaka u trećem činu

Brojčana prednost Slovaka nastavila se i početkom treće trećine. Nakon 30 sekundi igre Cingel je opet bio blizu realizacije, ali je njegov udarac pogodio vratnicu.

Česi su naknadno zatvorili domaće u zoni, zamijenili gotovo cijelu petorku, ali nisu svladali Škorváneka. U 47. minuti Chlapík je uspio vratiti vodstvo gostima koji su prekinuli izjednačavanje tri protiv dva, ali direktno u prsa slovačkog vratara.

U 48. minuti Česi su brzo krenuli u napadačku trećinu, a nakon ubačaja koji je zbunio Škorváneka, pak se odbio točno ispred Kodýteka i on je poslao svoju momčad u vodstvo. U 52. minuti Cehlárik je krenuo u oslabljenoj poziciji za solo bijeg, ali ga je obrambeni igrač gotovo odmah izklizao.

Slovački krilni napadač dobro je procijenio situaciju, prepustivši pak Sukeľu, ali ni on nije svladao Máleka. Kodýtek je dodao gol osiguranja u 54. minuti u power playu, a Červenka je u prazna vrata zapečatio pobjedu Čeha.