Rumunji ponovno pobijedili, mađarska hokejaška reprezentacija u petak još ne može proći

Rumunji, uz 17 Mađara iz Transilvanije, u srijedu su nakon dva poraza bili bolji od Mađara. U petak rano poslijepodne sukob Roberto Gliga poveli su u 15. minuti, dok su protiv Mađara slavili u drugoj trećini Otto Sándor Székely također zabio.

Završni čin započeo je tada brzim golom Južne Koreje An Jin Hui povisio je na 2-2 u 54. minuti udarcem iz daljine s igračem prednosti. Uz to, uslijedio je još jedan azijski forum, ali Peter Balázs zabio je lijep gol s igračkim nedostatkom.

Napadač iz Csíkszerede zabio je i protiv Mađara prije dva dana. Iako je Južna Koreja napadala u prvom poluvremenu, nisu postigli niti jedan poen pa su bili blizu eliminacije.

Time je bilo izvjesno da se Mađarska o prolasku ne može odlučiti u večernjoj utakmici protiv domaćina Italije – bitku je konačno dobila Mađarska u produžecima 3-2.