Redsi su pobijedili Crusaderse i prekinuli 25-godišnju sušu u Christchurchu

Harry Wilson iz Redsa slavi pogodak u pokušaju tijekom utakmice 11. kola Super Rugby Pacific između Crusadersa i Queensland Redsa na stadionu Apollo Projects, 4. svibnja 2024., u Christchurchu, Novi Zeland.  (Kai Schwoerer/Getty Images)

Harry Wilson iz Redsa slavi pogodak u pokušaju tijekom utakmice 11. kola Super Rugby Pacific između Crusadersa i Queensland Redsa na stadionu Apollo Projects, 4. svibnja 2024., u Christchurchu, Novi Zeland. (Kai Schwoerer/Getty Images)

• Queensland Redsi osigurali su povijesnu pobjedu 33-28 nad Canterbury Crusadersima u Christchurchu, prekidajući 25-godišnji niz bez pobjede.
  • Poraz Crusadersa predstavlja njihov osmi poraz ove sezone, čime se smjestio na 10. mjesto.
  • U međuvremenu, u prvoj utakmici Super Rugbyja odigranoj u Tongi, Moana Pasifika nije uspjela protiv Otago Highlandersa u izazovnim vremenskim uvjetima.
  • Posjetiti odjeljak.

Dinamično krilo Tim Ryan zabio je u dva pokušaja dok su Queensland Redsi u subotu pobijedili Canterbury Crusaderse 33-28 i ostvarili svoju prvu pobjedu u Super Rugbyju u Christchurchu nakon 25 godina.

U još jednom udarcu nadama Crusadersa u obranu naslova, australski gosti zabili su pet do četiri pokušaja, uključujući dvostruki pogodak 20-godišnjem letaču Ryanu.

Njegov drugi doveo je Redse do 12 poena prednosti na ulasku u posljednju četvrtinu i Crusadersi ih nisu mogli vratiti, unatoč kasnom pokušaju krilnog igrača Sevua Reecea.

Ryan, koji je postigao hat-trick u pokušajima na debiju u prošlotjednom porazu od Bluesa 41-34, bio je opasan cijelo vrijeme dok su Redsi ostvarili petu pobjedu u 10 mečeva i popeli se na peto mjesto na ljestvici.

Kapetan Redsa Liam Wright rekao je da je njegova momčad puna odlučnosti nakon niza tijesnih poraza ove sezone.

“Ogromno je, dečki su se stvarno udružili nakon sezone pune tijesnih poraza”, rekao je Wright.

“Napravili smo sjajan posao da izdržimo, bilo je nekih velikih trenutaka od strane ključnih igrača.”

Prvi poraz kod kuće od Queenslanda od 1999. bio je ujedno i osmi poraz ove sezone za Crusaderse, koji čame na 10. mjestu s četiri kola preostala.

Opet su platili za veliki broj pogrešaka i za preuranjene ozljede, s tim da je labavi napadač All Blacksa, Ethan Blackadder, isključen prije početka utakmice, a kapetan Scott Barrett odustao je u ranoj fazi.

Izvanredni bočni igrači Fraser McReight i Ryan ubacili su rano za Redse prije nego što je Dallas McLeod smanjio rezultat na 14-7 u intervalu.

Domaćin je izjednačio na 21-21 nakon pokušaja napadača Coreyja Kellowa i Quintena Strangea, ali Redsi su ponovno poveli kada je Harry Wilson udario udarac Davida Havilija, koji je bio polovičan, i postigao pogodak.

Dugogodišnji bek Wales Testa, Leigh Halfpenny, imao je skroman natjecateljski debi za Crusaders i zamijenjen je ubrzo nakon poluvremena.

Moana Pasifika gubi od Highlandersa u prvoj utakmici tonganskog super ragbija

Ranije tog dana, Moana Pasifika nije mogla dostići priliku u prvoj utakmici Super Rugbyja odigranoj u Tongi, izgubivši 28-17 od Otago Highlandersa po užasnom vremenu.

Obilna kiša i mokro tlo pokvarili su atmosferu u Nuku’alofi, zajedno s vrijednim posjetiteljima, koji su zabili tri prema dva.

Svi pokušaji došli su u prvom poluvremenu kada su Highlandersi izgradili vodstvo od 19-17, a novozelandska strana se povukla nakon pauze s tri kaznena pogotka za poluvrijeme Camerona Millara.

Moana je počeo snažno, zabijajući preko rekvizita Abrahama Polea i beka Williama Havilija, ali Highlandersi su svaki put odgovorili preko beka Jacoba Ratumaitavuki-Kneepkensa, koji je dvaput ubacio, i krila Connora Gardena-Bachopa.

Druga uzastopna pobjeda za Highlanderse znači da će ostati unutar osam najboljih, dok će Moana biti deveti ili lošiji do kraja kruga, ovisno o drugim rezultatima.