Ulster: 15 Mike Lowry, 14 Rob Baloucoune, 13 James Hume, 12 Stuart McCloskey, 11 Ethan McIlroy, 10 Nathan Doak, 9 John Cooney, 8 Nick Timoney, 7 David McCann, 6 Matty Rea, 5 Kieran Treadwell, 4 Harry Sheridan, 3 Tom O’Toole, 2 Rob Herring (kapetan), 1 Steven Kitshoff. Zamjene: 16 Tom Stewart, 17 Andrew Warwick, 18 Scott Wilson, 19 Cormac Izuchukwu, 20 Marcus Rea, 21 Dave Shanahan, 22 Jake Flannery, 23 Stewart Moore.

0′

Stormers: 15 Warrick Gelant, 14 Suleiman Hartzenberg, 13 Dan du Plessis, 12 Damian Willemse, 11 Leolin Zas, 10 Manie Libbok, 9 Paul de Wet, 8 Evan Roos, 7 Hacjivah Dayimani, 6 Willie Engelbrecht, 5 Ruben van Heerden, 4 Salmaan Moerat (kapetan), 3 Neethling Fouche, 2 Joseph Dweba, 1 Brok Harris. Zamjene: 16 JJ Kotze, 17 Leon Lyons, 18 Frans Malherbe, 19 Adre Smith, 20 Ben-Jason Dixon, 21 Marcel Theunissen, 22 Herschel Jantjies, 23 Ben Loader.

0′

Pozdrav i dobrodošli na naše praćenje utakmice United Rugby Championshipa između Stormersa i Ulstera sa DHL stadiona u Cape Townu.

1′

POČETAK: Ulster počinje duboko i Stormeri se okupljaju. Box kick dobiva Ulster koji napada iz desetke.

3′

Ulsteru se posreći jer je udarac udaren, ali ide blizu Stormersa 22. Ulster ima napadačku liniju.

5′

Ulster će biti prilično sretan što može voditi oštru bitku, ali Stormersi imaju sastav blizu pola puta. Ulster ga krade i tutnja u polovicu Stormersa. Šutnu ga blizu Stormersa 22 i užurbani udarac nestane. Ulster još uvijek ima napadačku loptu, ali ubrzo se podiže i Stormersi je zgrabe. Rezultat još jedne udarne bitke.

8′

TRY, ULSTER, TIMONEY, 0-5: Timoney ravno u valceru izvan niza. Loš udarac Liboka doveo je do napadačkog seta.

9′

KONVERZIJA, ULSTER, DOAK, 0-7: Doak pretvara.

10′

Libbok izbacuje svoj restart ravno u dodir i Stormersi si stvarno ne pomažu.

13′

Dizalo se diže i Stormeri ga gube na tlu. Ulsterov napad ide prema 22, ali također gube loptu i Stormersi šutiraju dugo. McCloskey se vraća i pronalazi dodir blizu desetke.

15′

Stormersi pokušavaju lomiti i biti preokrenuti jer udarac ne dolazi i morat će braniti gužvu koju hrani Ulster.

17′

Stormersi ne mogu najbolje iskoristiti napadačku loptu nakon što ju je Ulster iskašljao. Vratit će se na okršaj malo iza deset unutar polovice Ulstera.

19′

Scram-u je potrebno dugo vremena da se postavi, a zatim pada nakon udarca. Sudac želi da se poništi.

20′

Opet dolazi do gužve i Stormersi dobivaju kaznu. Zovu na tee.

21′

Libbok promašuje udarac gotovo ravno ispred. Ovo ne izgleda dobro za Stormerse.

22′

Stormersi dobivaju još jednu kaznu i traže još jedan udarac prema golu.

23′

Libbok povlači još jedan udarac ulijevo i uzdisanje publike govori sve.

25′

Ulster je postavio postavu na Stormers 22 nakon što je dobio jedanaesterac u natjecanju slomom na svom teritoriju

27′

Ulster napada s prednošću, ali dodavanje prema naprijed završava njihove napore i vraćaju se na udarac prema golu.

28′

Dobro. Sada Cooney promašuje udarac, zabija ga u stupove iz jednostavnog kuta.

29′

Ulster pronalazi prostor udarcem i to se otkotrlja i daje im 50/22.

30′

Ulster ne može ravnopravno ubaciti postavu, a Stormersi imaju gužvu duboko unutar vlastitih 22.

32′

Stormersi pobjeđuju u scrum penaltyu i brišu svoje linije. Ulster se okreće unatrag nakon dizanja, ali oni ga šalju natrag i Libbok zakucava i daje Ulsteru loptu prednjom nogom.

34′

Ulster je udario iz poteza odmah nakon strke i moramo se ponovno spakirati s Stormerima da se hranimo.

36′

Kazna za tučnjavu ide protiv Stormersa, a Ulster će tražiti prvo mjesto.

37′

Cooney sada promašuje udarac i čini se da se nešto kuha na DHL stadionu.

38′

Balacoun pokuca nakon što je skupio podršku i Stormersi imaju gužvu za hranjenje desetorice unutar svoje polovice. Ova utakmica tetura od seta do seta.

40′

POLUVRIJEME: STORMERS 0-7 ULSTER Obje strane su promašile dva penala. Stormersi su uistinu sretni što su još uvijek u ovoj utakmici nakon lošeg prvog poluvremena. John Dobson će imati posla da motivira Stormerse na pauzi.

40′

Stormeri dolaze u Ulster iz dubine. Čini se da su ga izgubili u nekoliko navrata, ali na kraju je Ulster pristao i Stormersi su se svađali na Ulsteru 22.

41′

Stormersi su zamalo prikupili restart, ali su uspjeli i Ulster ima scrum feed sa svojih 22.

42′

Kazna za skram ide na način Ulstera s Harrisom koji nije bio sretan, ali je hodao okolo.

44′

Timovi razmjenjuju penale koji jedni drugima omogućuju lake izlaze. Stormersi su malo sretni što su dobili taj poziv. Udaraju do Ulstera 22 s masivnom bombom.

47′

Stormersi kucaju dok linija poziva. Prekinuli su postavu rano i Dweba je izgledao kako će uhvatiti visok šut, ali nisu dobili ništa.

50′

Ulster je duboko u svojim 22, ali još uvijek drži vodstvo. Ulster ima postavu deset iz vlastite linije.

51′

Stormersi se žale na pozive koji idu protiv njih i pozivaju na pregled TMO-a što živcira suca. Ulster će imati postavu unutar polovice Stormersa kada igra ponovno počne.

52′

U dobrom natjecanju Stormersi osvajaju još jednu liniju nakon što je Ulster udario loptu u dodir.

53′

Roos se proteže da pokuša postići gol, ali zakucava u posljednjem trenutku. Hartzenburg je sjajnim prodorom stvorio trenutak. Ulster ima okršaj blizu svoje linije.

56′

PENAL, STOMERS, LIBBOK, 3-7: Libbok šutira jedanaesterac i konačno su Stormersi na ploči.

57′

Ulster brzo izvodi liniju u svojih 22, ali Kotze ustaje da ga zgrabi i biva odveden u zrak. Stormersi su se odlučili postaviti postavu pet auta.

58′

Stormersi su postavili gol, ali su ga zakucali i Ulster je imao okršaj s oko pet auta iz vlastite linije.

61′

ŽUTI KARTON, ULSTER, MCCANN: McCann izbija loptu iz ruku igrača borbe i bio je u ofsajdu.

62′

Stormersi imaju postavu, ali se vraćaju na stranu Ulstera i frustracija Stormersa samo raste.

64′

Ulster ostaje smiren i čisti svoje redove nakon što Stormersi ponovno pokucaju. Stormersi imaju dodatnog čovjeka, ali samo su požurivani u napad i nemaju pribranosti.

65′

Jantjies nastavlja dok se Stormersi vraćaju na Ulster 22. Ulster šutira dugo i imamo bitku za udarac naprijed-nazad dok Gelant ne pronađe dodir deset unutar polovine Ulstera.

68′

Stormersi ponovno napadaju i ako na kraju izgube, krivit će samo sebe. Ulster ima okršaj blizu svojih 22.

70′

Stormersi žure prema naprijed, ali dolazi do prisilnog rasterećenja i Ulster će imati okršaj deset unutar svoje polovice.

73′

Stormeri napadaju s prednošću i napreduju, ali to ne mogu iskoristiti i sada moraju donijeti odluku.

74′

Libbok udarcem izbacuje u korner. Stormersi će imati postavu i čini se da će se pokušati prevariti.

75′

POKUŠAJ, STORMERS, ROOS, 8-7: Roos nadmašuje i Stormeri konačno vode.

76′

KONVERZIJA, STORMERS, LIBBOK, 10-7: Libbok pretvara iz auta nakon što je iskoristio gotovo cijeli sat za šut.

77′

Ulster se vraća na ponovno pokretanje, ali se gasi i Stormersi imaju postavu.

78′

Hooker Kotze je upravo izveo 50/22 dajući Stormerima napadačku liniju.

79′

Stormersi imaju prednost i ne mogu se probiti prije nego što izgube loptu. Vratit će se po penal. Stormersi pozivaju na tučnjavu.

80′

KAZNA, STORMERS, LIBBOK, 13-7: Libbok ubacuje udarac kako bi osigurao da Stormersi odnesu pobjedu.

80′

Krča se spustila nakon pogotka i Stormersi su dosudili jedanaesterac i to bi im trebalo omogućiti da završe utakmicu.