PSL: vratar Ugande Watenga glumi dok Arrowsi drže Sundownse

Arrows zamjene: Kayode, Zuke, Mwengani, Sibeko, Libamba, Ncube, Moon, Hlatshwayo, Lukhele

Strijele: Watenga, Cross, Cele, Shitolo, Theron, Zwane, Mutizwa, Sibiya, Dube, Dlamini, Nguse

0′

Zamjene Sundownsa: Onyango, Mvala, Aubaas, Mbule, Maema, Mendieta, Nku, Morena, Shalulile

0′

Postave za utakmicu su sljedeće: Sundowns Williams, Mudau, Lebusa, Kekana, Coetzee, Modiba, Allende, Zwane(c), Esquivel, Ribiero, Lorch

0′

Preostale prvenstvene utakmice Sundownsa sada su za njih samo formalnosti. Jednom će okom biti upereno u finale Nedbank Cupa protiv Orlando Piratesa 1. lipnja.

0′

Sundownsi su prvi sa 62 boda nakon 24 utakmice. Pobijedili su Kaizer Chiefse 5-1 u posljednjoj utakmici čime su osvojili sedmi uzastopni naslov lige.

0′

Arrows je 11. s 32 boda nakon 26 utakmica i dva boda manje od osmog Kaizer Chiefsa. Nadaju se da će ovu sezonu završiti među osam najboljih što bi im omogućilo ulaz na MTN 8 turnir sljedeće sezone.

0′

Pozdrav i dobrodošli u naše praćenje DSTV Premiershipa dok Golden Arrows igraju protiv Sundownsa na stadionu Mpumalanga u Kwa-Zulu Natalu.

4′

Dobro spremanje! Williams je spreman i rano spašava kako bi zadržao Arrowse na odstojanju!

6′

Ribeiro je proigrao Lorcha na golu i izvukao obranu Watenge.

9′

Posjed je zasad ravnomjerno podijeljen između dvije momčadi.

11′

Sundowns napada i igra se dugom loptom prije nego što Cross počisti za Arrows.

14′

Kekana pravi dobar izazov da prekine napad Arrowsa.

17′

Ribeiro puca iz malog kuta, a Watenga odbija.

20′

Mutizwa puca uz bližu vratnicu i Williams spašava. Sibiya zatim puca iz nastavka, a vratar Sundownsa ponovno spašava.

22′

Zwane kreće prema golu, ali njegov pokušaj je precizan.

24′

Dodavanje Dubea je prekinuto i Sundownsi ponovno osvajaju posjed.

27′

Watenga izvodi slobodan udarac iz svog okvira. Obje momčadi pokušavaju uspostaviti dominaciju.

29′

Zalasci sunca čine ranu promjenu. Ribeiro pravi put i dolazi Shalulile.

32′

Watenga malo prejako izbacuje slobodan udarac prema naprijed. Mutizwa je lovio loptu, ali je nije mogao dočekati.

34′

Sibiya je faulirana. Strijele ne mogu dugo zadržati posjed pošto su nedugo zatim kažnjene za prekršaj.

36′

Downs izvodi brzi slobodni udarac. Završava Esquivel pucanjem i njegov udarac je daleko od gola.

39′

Statistika: Sundownsi su dosad imali 82% posjeda dok su Arrowsi imali samo 18%.

41′

Equivel pogađa iz daljine i lopta odlazi preko gola.

44′

Rezultat je 0-0. Sundowns zasad neće biti previše frustrirani. Već su osvojili ligu i bit će usredotočeni samo na očuvanje svojih ključnih igrača prije finala Nedbank kupa 1. lipnja.

45′

+1 Poluvrijeme: Golden Arrows 0-0 Sundowns. Obje su momčadi imale priličan udio prilika za napad, ali nedostajalo im je oštrine u posljednjoj trećini. Trenutačni rezultat je dobar odraz dosadašnje igre.

45′

Igrat će se jedna minuta nadoknade prvog poluvremena.

46′

U tijeku je drugo poluvrijeme.

47′

Crvena! Drugo poluvrijeme počelo je loše za Downse. Svedeni su na deset ljudi jer je Lebusa isključen!

50′

Nguse i Sibiya guraju se naprijed za Arrows. Na kraju su zaustavljeni dok Sundownsi pokušavaju uzvratiti.

53′

Propuštena prilika! Zwane je krenuo prema golu za Arrows, a njegov je udarac prošao pored gola.

55′

Zalasci sunca čine dvostruku promjenu. Zwane i Esquivel prave mjesta. Na njemu su Morena i Nku.

57′

Arrows pravi promjenu dok Lukhele ulazi umjesto Zwanea.

59′

Sonda Sundownsa u boksu Arrowsa koja tjera vratara Watengu u akciju. Strijele brzo kontriraju što zauzvrat prisiljava Williamsa na akciju.

62′

Strijele se počinju pomalo umarati kako igra napreduje. Kažnjeni su i Downs vraća loptu. Izazov za gostujuću stranu je što igraju s deset igrača.

65′

Nguse vrši presing za Arrows i osvaja slobodni udarac.

66′

Zalasci sunca čine dvostruku promjenu. Kekana i Lorch su povučeni. Na njemu su Mvala i Mendieta.

69′

Zatvoriti! Shalulile izvodi korner Allendea. Njegov posljednji pokušaj je samo širok!

72′

Zalasci sunca imaju niz uglova. Dok oni napadaju, obrana Arrowsa se čvrsto drži.

74′

Strelice čine promjenu. Mwengani je na mjestu Sibiya.

77′

Sjajno spremanje! Watenga sjajno brani kako bi odbio Mendietu koji je odabran ubačajem Modibe.

80′

Arrows uzvraća, ali Mutizwa gubi loptu i Downs ponovno preuzima posjed.

83′

Watenga lako drži ambiciozan udarac Sundownsa.

86′

Iako su Arrowsi učinkovito pomicali loptu prema naprijed, zapravo nisu uzrokovali ozbiljne probleme vrataru Sundownsa Williamsu.

89′

Bilanca igre bila je prilično izjednačena. Nijedna strana ne može biti uznemirena remijem večeras.

90′

+4 Kraj: Arrows 0-0 Sundowns. Strijele će biti sretne što su uzele bod prvaku lige koji je nakon crvenog kartona Lebuši igrao s desetoricom. Downs će biti sretan što su izbjegli ozbiljne ozljede svojih igrača jer su sada usredotočeni na finale Nedbank Cupa protiv Piratesa 1. lipnja.

90′

Sundownsi su imali 18 udaraca u ovoj utakmici u usporedbi sa samo pet za Arrowse.