PSL: Orlando Pirates blizu Stelliesa pobjedom nad Chippa Unitedom

Domaći Pirati ciljaju na sedmu pobjedu u kasu u svim natjecanjima.

Chippa početna strana: S Nwabali, A Ntsabo, J Chabalala, T Makhele, S Kammies, B Poggenpoel, BG Majogoro, K Francis, S Kwayiba, S Luthuli, E Kambindu

0′

Početna postava Piratesa: S Chaine, T Monyane, T Xoki, T Sesane, I Maela, TW Mbatha, M Makhaula, K Dlamini, P Maswanganyi, R Mofokeng, T Mabasa

0′

Ovo je drugi međusobni susret u četiri dana, nakon što su Pirates pobijedili Chippu s 3-1 u polufinalu Nedbank Cupa za vikend.

0′

Dobra večer i dobrodošli na stadion Orlando na ovaj tekstualni komentar uživo iz ligaške bitke između Orlando Piratesa i Chippa Uniteda.

0′

Orlando Pirates Chippa United DStv Premiership 19:30

1′

Chippa, crveno-bijeli, započeli su s postupkom, tražeći osvetu nakon onog poraza u kupu od Bucsa ovog vikenda.

2′

Pirati se nalaze na trećem mjestu prvenstvene ljestvice i jure drugo mjesto za kvalifikacije za CAF Ligu prvaka.

5′

Mabasa ne uspijeva osvojiti loptu od Kammiesa i priznaje obrambeni slobodni udarac Chippi.

7′

Chabalala klizećim intervenira kako bi spriječio Monyaneov ubačaj da dođe do Mabase u kaznenom prostoru.

9′

Chippa izvodi drugi korner u brzom nizu nakon što Xoki počisti prvu loptu.

12′

Xoki izbija loptu pod pritiskom Kambindua, a lopta dolazi do Nwabalija na suprotnoj vratnici.

15′

Sesane of Pirates pravovremeno intervenira kako bi razbio Chippin protunapad.

17′

Mbatha se povezuje s Maswanganyijem da izbaci Monyanea na desnoj strani, a ovaj izgladnjelim udarcem ubacuje loptu pored gola.

20′

Mbatha napadački trči za Pirates, samo za zalutalo dodavanje koje uništava potez.

23′

Chaine dobiva lagani trening hvatanja s Francisovog ubačaja u okvir Piratesa.

26′

Kammies izvodi dugo bacanje prema boksu Piratesa i to je udobno očišćeno.

28′

Maswanganyi ulazi na gol i puca u napad koji odbija Chabalalu u korner Piratesa.

30′

Makhaula se ubacuje u peterac Chippa i izbija loptu prema golu gdje Poggenpoel klizećim udarcem izbija u korner.

32′

Kambindu pada zbog ozljede glave nakon izazova Sesanea, koji dobiva predavanje od službene osobe.

34′

Kammies tjera Chippu u napad s još jednim dugim bacanjem, a Pirates uklanjaju opasnost nakon što lopta zaskače u kaznenom prostoru.

36′

Maswanganyi izvodi Monyanea slobodno s desne strane, a njegov centaršut na daljnju vratnicu šutira Mabasa.

38′

Mabasi je to 14. gol ove sezone.

41′

Pirati zarađuju kaznu nakon što je Majogoro obradio Maelino dodavanje.

42′

PIRATI 2 – 0 CHIPPA. Mabasa pretvara jedanaesterac i udvostručuje vodstvo domaćina.

45′

Nakon dvije minute izbornog vremena momčadi idu na odmor. Napadačka superiornost Piratesa, predvođena poduzetnom igrom Maswanganyija, donosi im udobno vodstvo. Oba pogotka idu Mabasi, koji povećava svoj rezultat na 15 u sezoni. Chippa je uživao u priličnoj količini posjeda, ali nedostajalo im je vrhunsko vodstvo.

45′

Francis osvaja napadački slobodni udarac za Chippu, a Kambindu glavom pogađa pored gola iz postavljene lopte.

46′

Za Chippu dolazi dvostruka izmjena na početku druge trećine. Luthuli i Kwayiba prave mjesta za A Mqokozo i K Mahlatsi.

46′

Pirates uvodi M Timma za Makhaulu na početku poluvremena.

46′

Drugo poluvrijeme je u tijeku, a Chippa pokušava na silu ući u okvir Piratesa od početnog udarca.

51′

Makheleovo stražnje dodavanje tjera Nwabalija da se progura i očisti loptu za ubacivanje.

54′

Mabasa pada ozlijeđen nakon što je Majogoro zakasnio u napadu s studs-upom, koji ima sreću što nije dobio žuti karton.

57′

Maswanganyi se povezuje s Mofokengom na lijevoj strani za Pirates, ali taj potez propada jer je potonji označen kao ofsajd.

59′

Mbatha se kreće naprijed iz sredine terena i pušta da poleti snažnim udarcem koji pronalazi Nwabalija u dobroj poziciji za čisto prikupljanje u drugom pokušaju.

61′

Chippa je mučio Bucsa s kornerom za set, a lopta je na kraju ispucana za ubacivanje Chippi.

64′

Maarman je dobro uspio osvojiti aut za Chippu. Kammies izvodi daleko bacanje, a Chabalala glavom puca Chaine.

66′

Xoki je izbacio loptu na gol Piratesa pod pritiskom Maarmana.

68′

M Ndwandwe ide dalje umjesto Francisa za Chippu.

71′

Maswanganyi odvraća pozornost dvojice igrača Chippe i dodaje loptu Dlaminiju. Njegov udarac iz daljine blokira Nwabali.

73′

Domaći Pirates čine dvostruku izmjenu. L Kapinga i O Ndah ulaze u akciju umjesto Sesanea i Dlaminija.

76′

Maarmanov centaršut izaziva opasnost u petercu Piratesa dok se Chaine zaustavlja.

78′

R Pietersen mijenja Majogora za Chippu.

80′

Nwabali ponovno pokreće igru ​​za Chippu obrambenim slobodnim udarcem, a momčad Eastern Capea izvodi korner.

83′

E Makgopa mijenja heroja s dva gola Mabasu u napadu Piratesa.

86′

Timm je vidio priliku za pogodak iz daljine i pucao daleko od gola.

89′

K Otladisa preuzima od R Mofokenga za Pirates.

90′

Poggenpoel puca prvi put na gol, a Chaine udobno preuzima nakon što lopta jednom odskoči.

93′

Makgopa osvaja loptu u petercu Chippa i iznuđuje obranu Nwabalija udarcem na potezu. Kutak za Gusare.

94′

Pirates je zaključio ugodnu pobjedu dvostrukim udarcem Mabase u prvom poluvremenu. Pobjeda pomaže Bucsu da se približi Stellenboschu na drugom mjestu. Chippa ostaje u sredini tablice, siguran od ispadanja.