Posljednji suparnik Rumunjske u skupini EURO 2024

​Ulaznice za ovoljetno Europsko prvenstvo (Rumunjska će biti prvi suparnik u skupini E) Ukrajina je dobila nakon što je u završnici kvalifikacija za turnir u Njemačkoj svladala Island rezultatom 2-1.

Ukrajina, nogometna reprezentacijaFoto: PressFocus / ddp SAD / Profimedia

Ukrajina, protivnik Rumunjske na EURU 2024. – Dramatična pobjeda nad Islandom

Kao iu susretu s BiH, Ukrajinci su se morali vratiti u Wroclawu (Poljska), nakon što je Island otvorio gol preko Gudmundssona (’30).

Našim susjedima je u prvom poluvremenu poništen pogodak (Yaremchuk ’39 – ofsajd), ali su u drugom poluvremenu dvaput zabili.

Viktor Tsygankov (’54) i Mykhailo Mudryk (’84) zabili su dodavanjima Georgiya Sudakova i plasirali se na završni turnir (14. lipnja – 14. srpnja).

Znati:

• Ukrajina će biti dio skupine E na EURO 2024, zajedno s Rumunjskom, Belgijom i Slovačkom.
  • U prvom susretu skupine E snage će odmjeriti Rumunjska i Ukrajina. Utakmica se igra 17. lipnja od 16 sati na Allianz Areni u Münchenu (Stadion Bayerna).