Pobijedili su Francuze najbržim golom njemačke reprezentacije svih vremena

23. ožujka 2024. – 23:31

Reprezentacije Njemačke i Francuske odigrale su međusobnu prijateljsku utakmicu u francuskom Lyonu. Utakmica je odmah počela golom, Florianu Wirtzu nije trebalo osam sekundi da postigne svoj prvi internacionalni pogodak. Njemačka je na kraju slavila rezultatom 0-2.

Nijemci su u momčadi imali šest prinova, no nakon 2021. na teren je ponovno ušao i reaktivirani Toni Kroos. Iz njegovog dodavanja Wirtz je gotovo od sredine utakmice uspio postići ogroman gol.

U prvih dvadesetak minuta Nijemci su dominirali, potom je Kylian Mbappé stvorio nekoliko prilika, a Francuzi su polako preuzimali kontrolu.

Nijemci su u drugom poluvremenu ponovno izašli u boljoj formi. Jamal Musiala uzeo je loptu pored Bricea Sambe, koji je istrčavao s gola, a zatim je vratio do Kaija Havertza, koji je uspio zabiti. Nakon toga, iako su se Francuzi uzalud trudili, nisu baš znali što bi s Nijemcima, a rezultat je ostao dva gola.

Nijemcima je ova pobjeda itekako trebala jer nisu pobijedili već tri utakmice. A Wirtzov pogodak je ionako povijesni, da Christoph Baumgartner u subotu nije tako brzo zabio Austrijancima, sada bi imao najbrži reprezentativni pogodak svih vremena. Time je on “samo” najbrži gol njemačke reprezentacije svih vremena. Ovaj rekord postavio je Lukas Podolski 2013. godine.