Nogometaši Ukrajine plasirali su se na Europsko prvenstvo

Ukrajina se predstavila na EURU 2012., 2016., 2020. godine, a neće izostati ni u Njemačkoj.

Nogometaši Ukrajine igrat će na četvrtom Europskom prvenstvu zaredom. U utorak (26. ožujka) u finalu doigravanja pobijedili su Island s 2:1 te će na prvenstvu nastupiti u skupini E zajedno sa Slovačkom, Belgijom i Rumunjskom.

Iz grane C na EURO su se plasirali i Gruzijci koji su u Tbilisiju u sudačkoj nadoknadi svladali Grčku 4:2.

Neće izostati ni u Njemačkoj

Ukrajina se predstavila na EURU 2012., 2016., 2020. godine, a neće izostati ni u Njemačkoj. U polufinalu su svladali Bosnu i Hercegovinu rezultatom 2:1, kada su u 85. i 88. minuti preokrenuli od 0:1.

Čak su iu finalu na neutralnom terenu u Wroclawu njegovi igrači morali preokrenuti nepovoljnu situaciju kada su nakon sat vremena igre nakon Gudmundssonova udarca primili gol.

Devet minuta kasnije loptu su pospremili u mrežu, ali je pogodak poništen zbog zaleđa. Ukrajinci su imali više od igre i prilika te izjednačili nedugo nakon izmjene strana, kada su brzo krenuli u napad, Cygankov je zaobišao dvojicu igrača i krenuo prema daljoj vratnici.

Odluka je stigla u 84. minuti, nakon akcije po desnoj strani, Mudryk je primio loptu ispred šesnaesterca i poslao je na lijevu vratnicu – 2:1.

Ukrajinci su tako eliminirali dva slovačka protivnika u kvalifikacijskoj J-skupini EP-a, Bosnu i Island, a Luksemburg je ispao u polufinalu C-grane s Gruzijom.

Na kraju je osvojio cijelu svoju granu. Grčka je u utorak u Tbilisiju u raspucavanju s 4:2 pobijedila Grčku.

U regularnom i produžetku nije postignut gol. Premijerni nastup na završnom turniru EP-a ili Svjetskog prvenstva Gruzijci su osigurali još u doba neovisnosti.

Izabranici Willyja Sagnola u polufinalu su eliminirali Luksemburg 2:0, Grci su deklasirali Kazahstan 5:0. Protiv bivšeg europskog prvaka iz 2004. godine domaći su na raspolaganju imali svog napadača Kvaraccheliju, koji zbog kaznenog kartona nije nastupio u prethodnom susretu.

Momčadi nisu stvorile puno prilika tijekom 90 minuta, ali to se promijenilo u produžecima. Gostujući Mavropanos glavom je pogodio stativu nakon udarca iz kuta. Nedugo nakon toga domaći su mogli otvoriti rezultat, ali je Davitašvilihija uhvatio Vlachodimos.

Presudio je raspucavanje, au njemu su se bolje snašli igrači Gruzije. Jedino je Mikautadze bio neuspješan s njihove strane, Bakasetas i Giakoumakis nisu realizirali svoje pokušaje u grčkoj momčadi. U petoj seriji Kvekveskiri je odlučio trijumf.

Napretkom su bila zadovoljna i dva igrača Slovana iz Bratislave

Napretkom su bila zadovoljna i dva igrača Slovana iz Bratislave. Guram Kašia počeo je s kapetanskom trakom u prvoj postavi Gruzije, Jaba Kankava je bio na klupi.

Za domaće je nastupio i bivši slovački prvak Giorgi Čakvetadze koji ga je zamijenio u 104. minuti. Na mjestu četvrtog suca bio je Ivan Kružliak. Gruzija će na završnom turniru u Njemačkoj nastupiti u skupini F protiv Portugala, Češke i Turske.

“Želim se puno zahvaliti navijačima. Ne samo danas, nego nas uvijek bodre. Njihova je velika zasluga što smo uspjeli pobijediti. Sretan sam što smo ih usrećili. Ispunili smo svoj san i idemo na Europsko prvenstvo,” rekao je Čakvetadze za interpressnews.ge.