Nitra je u drugom polufinalu svladala Michalovce uvjerljivih 8:2

Nitrani dolaze kući obećavajućih 2:0.

Hokejaši HK Nitra pobijedili su na ledu HK Dukla Ingem Michalovce 8:2 u drugom polufinalnom susretu doigravanja Tipos extralige. Poveli su 2-0 u nizu od četiri pobjede. Treći dvoboj na rasporedu je u nedjelju u Nitri.

HK Dukla Ingema Michalovce – HK Nitra 2:8 (0:5, 1:1, 1:2)

Ciljevi: 25. Daugavinš (Newton), 44. Vašaš (Buc) – 2. Hrnka (Buček, Cotton), 7. Buček (Gill, Bajtek), 12. Gajdoš, 13. Čederle (Cotton), 16. Newell (Gill, Mezei ), 39. Bača (Pamuk), 43. Hrnka (Kousa), 51. Lacka (Okoličány, Stacha). Suci: Snášel, Štefik – Bogdaň, Šoltés, isključeno: 9:11 za 2 min., plus Heard 5 min. + DKZ za rezanje, Acolatse 5 min. + DKZ za napad na glavu ili vrat, Kastrat (svi Mich.) 5 min. + DKZ za borbu šakama nadmoćni: 1:4, oslabljeni: 2:0, 2902 gledatelja

Michalovce: Škorvánek (12. pojmovnik) – Bodák, Bindulis, Acolatse, Cibák, Michalčin, Macejko – Daugavinš, Newton, Puliš – Wilkins, Heard, Valach – Solenský, Suja, Varga – Kabáč, Buc, Vašaš

Nitra: Aittokallio – Cotton, Mezei, Bača, Kousa, Stacha, Gajdoš, Vitaloš – Bajtek, Gill, Buček – Newell, Bubela, Jackson – Lacka, Čederle, Okoličány – Bačo, Hrnka, Pobežal

Do druge polufinalne pobjede Nitrani su došli uspješnom prvom dionicom u kojoj su se pokazali visokom učinkom. Već u 2. minuti iskoristili su power play kada je izbliza izveo Hrnka.

Pet minuta kasnije Buček je uz doprinos istrčanog braniča Michalčine gađao vratara Škorvánka, a od 12. minute gosti su vodili 3:0, kada je branič Gajdoš dogovorio izmjenu u vratnici Michalova. Glosár je zadržao čistu mrežu samo 51 sekundu, jer ga je Čederle svladao u power playu – 0:4.

Prvu trećinu obilježio je neočekivani prekid zbog problema s ledenom površinom, zbog čega su suci poslali momčadi u kabine, a utakmica je nastavljena nakon otprilike 15 minuta. Ubrzo nakon povratka, Newell je povisio na 0:5.

Kao iu prvoj, iu drugoj trećini su bila česta isključenja, a Heard, Acolatse i Valach završili su prerano za domaće zbog viših kazni. Domaći su u drugoj trećini zahvaljujući kapetanu Daugavinšu smanjili rezultat na 1:5, no Bač je gostima vratio pet golova prednosti – 1:6.

Golova nije manjkalo ni u posljednjoj trećini. Hrnka (1:7) je u power playu iskoristio pogrešku domaćih prilikom izmjene, u nastavku slabljenja Vašaš je iznenadio Aittokalliu udarcem iz okreta (2:7), a Lacka je u 50. minuti zatvorio rezultat – 2. :8.