Nike liga: Slovan uvjerljivo svladao Žilinu

Slovan već ima osamnaest bodova prednosti na vrhu ljestvice.

Nogometaši Slovana iz Bratislave pobijedili su u petak (4./5.) utakmicu četvrtog kola produžetka Nike lige u skupini za naslov MŠK Žilina 3:0. Dva pogotka za goste postigao je Tigran Barseghjan, jedan Nino Marcelli.

Aktualni slovački prvak ponovno je bliži obrani naslova, na vrhu ljestvice već ima 18 bodova prednosti ispred drugoplasirane Trnave koja u subotu (6. travnja) gostuje u Ružomberoku. Žilina je nakon trećeg poraza u nizu ostala na trećem mjestu s četiri boda zaostatka za Spartakom.

MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava 0:3 (0:1)

Ciljevi: 26. i 87. Barseghyan, 69. Marcelli. ŽK: Bajrič (Slav). Suci: Gemzický (26. Dohál) – Štrbo, Vitko, 2955 gledatelja.

MŠK Žilina: Belko – Minárik, Hubočan, Ndjeungoue – Ďatko (65. Bile), Adang (70. Essomba), Gidi, Bari (46. D. Javorček) – Jambor, Sauer, Iľko (65. Nsona).

Slovan Bratislava: Borjan – Bajrič, Kašia, Wimmer (89. Risvanis) – Blackman (89. Lichý), Kankava, Savvidis, Vojtko – Barsejjan (89. Mrhhal), Strelec (64. Pauschek), Marcelli (74. Tolič)

Žilina je zaprijetila u 22. minuti, Mário Sauer matirao je obrambenog igrača, ali je iz šesnaesterca oštrim udarcem uputio preko Borjanova gola. U 26. minuti Marcelli je isključivo gurnuo Barsegghana koji Belku nije dao priliku – 0:1.

Isti igrač zaprijetio je vratima Žiline šest minuta kasnije, ali ovoga puta Belko je blokirao njegov centaršut. Šošoni su mogli izjednačiti u 52. minuti, ali je Minárik nakon ubačaja iz kornera u čistu poziciju prebacio Borjanova vrata, a tri minute kasnije Adang je neprecizno pucao.

Nakon izmjena obje su momčadi više otvorile igru, dobro je prošao Slovan koji je u 65. minuti nakon uspješne akcije svladao Belku Marcellija. Bratislavčani su naknadno svladali obranu, Žilina je nije uspjela probiti, na samom kraju trijumf Slovana okrunio je Barsejgan drugim golom na utakmici.

Kuriozitet utakmice bila je zamjena glavnog suca, ozlijeđenog Erika Gemzickog u 26. minuti zamijenio je zamjenski sudac Martin Dohál.