NHL: Slafkovský je zabio u sedmoj utakmici zaredom

Pobjedi svoje momčadi pridonio je i Šimon Nemec asistencijom.

Slovački hokejaški napadač Juraj Slafkovský dao je jednu asistenciju u pobjedi Montreala nad Seattleom od 5-1 u noćnoj utakmici NHL lige. Zabio je u sedmoj utakmici zaredom i s 39 koševa izjednačio klupski rekord za igrače do 20 godina iz sezone 1974./1975.

Pobjedi svoje momčadi asistencijom je pridonio branič Šimon Nemec koji je pridonio trijumfu New Jerseyja na ledu New York Islandersa 4:0. Time je prekinuo čekanje od pet utakmica da se upiše u kanadsko bodovanje.

Nijemac je startao u trećem obrambenom paru s Brendanom Smithom i na ledu je proveo 14:51 minutu. – barem od pridruživanja NHL-u početkom prosinca.

U statistiku je dodao dva plus boda i 2 kaznene minute. U 2. trećini osvojio je pak u suparničkoj zoni i nakon kratkog bijega ispred gola pripremio strijelsku poziciju za Alexandera Holtza koji je povisio na 0:3.

Slafkovský u elitnom napadu

Slafkovský je tradicionalno bio član elitnog napada Canadiensa s Coleom Caufieldom i kapetanom Nickom Suzukijem. U 18. minuti ubačajem u obrambenu zonu započeo je ofenzivnu akciju koja je završila nadigravanjem dva na jednog i pogotkom Suzukija koji je povisio na 3:0. Slafkovský igrao 17:45 min..

Pogledajte učinak asistencija slovačkog napadača Juraja Slafkovskog iz noćne utakmice Seattlea protiv Montreala:

U dresu gostiju nije zabio Tomáš Tatar koji je u četvrtoj formaciji igrao 13:43 minute. i predstavio se s tri hica. Nakon 39 utakmica ima 13 bodova (7+6), u strijelce Kanađana nije se upisao ni šestu utakmicu zaredom.

Ni napadač Martin Pospíšil nije zabio, jer je Calgary na domaćem ledu izgubio od Buffala 1:4. Slovački napadač bio je u prvoj postavi Vatrenih, igrao je 14:10 minuta. Calgary je izgubio treću uzastopnu utakmicu.

Černak, najzaposleniji branič

Hokejaši Tampa Baya zabili su iu sedmoj utakmici zaredom kada su nakon produžetaka na ledu Anaheima slavili 3:2. Anthony Cirelli postigao je pobjednički pogodak nakon bijega. Erik Černák počeo je u prvom obrambenom paru gostiju s Darrenom Radyshom. Nije ušao u strijelce Kanađana, ali je s vremenom 21:57 bio najzaposleniji branič Munje.

Nogometaši Dallasa također su uživali u trijumfu na ledu protivnika koji je u Arizoni slavio nad domaćim Coyotesima 4:2. Bila je to njihova četvrta pobjeda u nizu.

Samo petnaest udaraca bilo je dovoljno hokejašima Floride za uvjerljivu pobjedu na ledu Philadelphije 4:1. Napadač Sam Reinhart dvaput se upisao u strijelce, postigavši ​​prvi put u karijeri 50 golova u sezoni.

Napadač Edmontona Zach Hyman postigao je istu prekretnicu u noćnoj utakmici. No, Oilersi su izgubili na ledu Ottawe 3:5, iako su nadigrali protivnika 36:16. Napadač Hurricanesa Jake Guentzel promašio je slobodno bacanje, ali je imao jednu asistenciju i ima 12 poena u osam utakmica otkako je stigao iz Pittsburgha.

Pobjeda Féherváryja Washingtona

Nogometaši Washingtona u postavi sa slovačkim braničem Martinom Fehérváryjem pobijedili su Winnipeg 3:0 i došli do važnih bodova u borbi za doigravanje. Tome je s dva pogotka pridonio Aleksandar Ovečkin, njegova momčad je za jedan bod pretekla Detroit na posljednje mjesto u Istočnoj konferenciji.

Colorado je dvoboj s Pittsburghom s nepovoljnih 0:4 preokrenuo na 5:4 nakon produžetka, Jonathan Drouin i Nathan MacKinnon ubacili su po tri poena.

Ovečkin je zabio u petoj utakmici zaredom i ove sezone ima 26 točnih šuteva. Washington je sva tri pogotka postigao u trećoj trećini, vratar Charlie Lindgren bio je čist s 27 uspješnih obrana u svom dresu.

Fehérváry je odigrao 19:45 minuta s poenom plusa, postigao je čak devet pogodaka, au toj je statistici bio daleko najbolji na ledu. Capitalsi su dobili peti od proteklih šest susreta, Winnipeg je ostvario treći poraz zaredom.

Još jedan uspjeh Sidneya Crosbyja

Nakon 36 minuta Pittsburgh je vodio 4-0 na ledu Colorada, ali u konačnici nije zaustavio pobjednički niz domaće momčadi koji traje devet utakmica. Drouin je odlučio u produžetku, imao je omjer 2+1 u dvoboju. MacKinnon je s golom i dvije asistencije produžio svoj niz strijelaca na 18 utakmica.

Ukupno ima 122 boda (44+78) i samo je na bod bliži strijelcu natjecanja Nikiti Kučerovu iz Tampe. Sidney Crosby zablistao je za Pittsburgh s četiri poena za gol i tri asistencije te je u sezoni skupio već 73 boda (34+39).

Time je postao deveti igrač u povijesti NHL-a koji je premašio granicu od 70 poena u najmanje četrnaest sezona.