Martin Fehérváry s Washingtonom ispao iz borbe za Stanleyjev kup: slovački branič slobodan za Svjetsko prvenstvo

U četvrtom četvrtfinalu pobijedili su Washington 4-2 i izborili seriju u najkraćem roku. Branič Capitalsa Martin Fehérváry, koji je postigao jedan gol, tako može pojačati slovačku reprezentaciju na Svjetskom prvenstvu.

24-godišnji branič je u 15. minuti svojim drugim golom u doigravanju izjednačio na 1:1. a Washington je u središnjem dijelu došao do 2:2. Početkom treće dionice Artemij Panarin opet dovodi goste u vodstvo, au posljednjoj minuti Jack Roslović u prazna vrata zapečatio je prednost Rangersa. Fehérváry je nastupio u sva četiri susreta doigravanja s dva pogotka i jednom asistencijom.

Colorado Avalanche dobio je četvrtu utakmicu četvrtfinala Zapadne konferencije nad Winnipeg Jetsima 5-1 i već vodi u seriji 3-1. Ruski napadač Valerij Ničuškin u trijumfu je sudjelovao s tri gola. Vratar Alexander Georgiev imao je 26 uspješnih obrana. Na korak od prolaska dalje su i igrači Vancouvera koji su u ponedjeljak navečer u Nashvilleu slavili 4-3 u produžecima. Odlučio je Elias Lindholm, Brock Boeser zabio je prva tri pogotka gostiju.

Edmonton je na ledu Los Angelesa slavio 1:0, a još samo jedan trijumf dovoljan je za prolazak u polufinale Zapadne konferencije. Jedini pogodak na utakmici zabio je u 32. minuti branič Evan Bouchard u power playu.