Man United je napravio magiju FA Cupa da potopi Liverpoolove četverostruke nade

Amad Diallo iz Manchester Uniteda postiže četvrti gol za svoju momčad dok je pod pritiskom Conora Bradleya iz Liverpoola tijekom četvrtfinala FA kupa na Old Traffordu 17. ožujka 2024. u Manchesteru, Engleska.  (Michael Regan/Getty Images)

Amad Diallo iz Manchester Uniteda postiže četvrti gol za svoju momčad dok je pod pritiskom Conora Bradleya iz Liverpoola tijekom četvrtfinala FA kupa na Old Traffordu 17. ožujka 2024. u Manchesteru, Engleska. (Michael Regan/Getty Images)

Manchester United završio je Liverpoolovu potragu za četverostrukim trofejima u posljednjoj sezoni Jurgena Kloppa nakon što je pobjednik Amad Diallo pobijedio u uzbudljivom četvrtfinalu FA kupa 4-3 nakon produžetaka.

Krilni napadač Obale Obale Obale Bjelokosti dobio je drugi žuti karton nakon što je skinuo dres u znak slavlja na kraju kaotičnih 120 minuta koje su održavale Unitedove šanse da sezonu završi sa srebrom.

Dvaput su se ljudi Erika ten Haga morali kasno vratiti kako bi došli do posljednja četiri.

Dva pogotka u tri minute Alexisa Mac Allistera i Mohameda Salaha pred kraj prvog poluvremena preokrenula su utakmicu u korist Liverpoola nakon što je Scott McTominay otvorio gol.

Antonyjev prvi pogodak na Old Traffordu nakon više od godinu dana održao je United na životu i poslao utakmicu u produžetak.

Liverpool je ponovno došao do prednosti kada je odbijeni udarac Harveyja Elliotta pronašao donji kut.

Ali Marcus Rashford, koji je propustio veličanstvenu priliku za pobjedu u nadoknadi, iskupio se tako što je postigao rezultat 3-3.

Diallo je tada zabio tek svoj drugi Unitedov gol u dodanom vremenu produžetka na kraju vratolomnog protunapada iz kornera Liverpoola, koji je predvodio impresivni Alejandro Garnacho.

United zaostaje za Liverpoolom 17 bodova u Premier ligi i nakon što je rano ispao iz Lige prvaka i Liga kupa, Ten Hag je bio pod pritiskom ako želi ostati na čelu i treću sezonu.

Domaća momčad počela je kao strana koja je znala da im sezona ovisi o pobjedi dok su izletjeli iz zamki i dobili svoju nagradu.

Garnachoov pokušaj obranio je Caoimhin Kelleher, ali je samo zaokružio da bi McTominay postigao svoj deveti gol ove sezone.

Liverpool je imao puno intenzivniji raspored posljednjih tjedana od Uniteda, jer su ostali u tri natjecanja, nakon što su prošli mjesec već podigli Liga kup.

Kloppovim igračima trebalo je pola sata da se probude iz sna, ali kada su to učinili, bili su daleko učinkovitiji u posljednjoj trećini.

Gosti su preokrenuli izjednačenje u ugaslom žaru prvog poluvremena jer je odbijeni udarac Maca Allistera imao previše snage za Andre Onanu.

Tri minute kasnije, Liverpool je vodio kada je Salah još jednom pogodio svog favoriziranog protivnika.

United je uzalud tražio prekršaj Joea Gomeza nad Brunom Fernandesom, a Salah je ostao s jednostavnim zadatkom da zabije svoj 13. gol u 14 utakmica protiv Uniteda nakon što je Onana parirao početnom pokušaju Darwina Nuneza.

Liverpool je uživao u daleko većoj kontroli igre nakon prekida, ali su također bili krivi što nisu iskoristili svoje šanse da ubiju utakmicu.

Onana je zadržao svoju stranu u igri parirajući napore Dominika Szoboszlaija i Nuneza koji je zabijao gomilu.

United je bio otvoren i bez ideja za dalje dok su ganjali igru ​​sve dok Antony nije postao nevjerojatan heroj.

Brazilac je zabio samo jednom u prethodnih 38 utakmica, ali nije pokazao nikakav znak nedostatka samopouzdanja dok se vrtio i pucao u dalji kut tri minute prije vremena.

Liverpool je gotovo odmah odgovorio kada je Elliottov pogrešan centaršut vratio s vratnice.

S druge strane, Rashford je trebao dovršiti povratak jer je, nakon što je napravio sjajan prvi dodir kako bi ublažio loptu na svom putu, ubacio pored gola samo s Kelleherom za pobjedu.

Frenetični okršaj nastavio je bjesnjeti od kraja do kraja u produžetku dok je Elliottov odbijeni pokušaj izgledao spreman da Liverpool ponovno uvede među posljednja četiri.

Ali United nije ležao jer je Rashford bio smrtonosniji kada mu je pružena druga prilika nakon što je Nunez dao loptu duboko unutar svoje polovice.

I dok je Liverpool osjetio priliku za pobjedu iz kornera na smrt, Garnacho se izbio i do savršenstva tempirao svoje dodavanje Diallu prije nego što je opalio pored daljnje vratnice.

United će se sada sučeliti s Coventryjem u polufinalu, dok će Manchester City igrati protiv Chelseaja.