Liga prvaka: Vavrov Kopenhagen se oprostio od promocije

Nogometaši Manchester Cityja i Real Madrida postali su sljedeći četvrtfinalisti Lige prvaka. Engleski prvak svladao je FC Copenhagen u uzvratnoj utakmici osmine finala sa slovačkim braničem Denisom Vavrom 3:1.

Branitelj trofeja je istim rezultatom trijumfirao i na danskom tlu. Real je u srijedu (6.3.) na Santiago Bernabeu remizirao s Leipzigom 1:1, a na terenu bundesligaša slavio 1:0.

Građani su krenuli u juriš, čak i bez nekoliko igrača iz prve jedanaestorice, a poveli su u 5. minuti kada je branič Akanji izveo prodor nakon udarca iz kuta.

Četiri minute kasnije već je bilo 2:0 nakon pogreške Grabara koji je oštar udarac Alvareza iz oštrog kuta zakucao u gol. Gosti su smanjili rezultat u 29. minuti kada je nakon lijepe kombinacije pogodio Elyounoussi.

Ipak, domaći su u kabinu otišli s dva pogotka prednosti. Haaland je primio idealnu loptu između dvojice braniča i svladao Grabara udarcem kroz dvojicu suparnika. Zamjena Mattsson je mogao smanjiti nakon promjene strana, ali Ederson je držao City.

U Madridu se dugo igrao oprezan nogomet, radnja se uglavnom odvijala između 16 momčadi. U završnici prvog poluvremena Leipzig je pojačao napadačku aktivnost i stvorio dvije prilike. No, Lunin se nosio s udarcem Simonsa, a nakon ubačaja gostiju iz kuta Openda je gađao tik pored gola.

Vinicius Junior (desno) slavi s Judeom Bellinghamom nakon što je postigao prvi pogodak. Fotografija: SITA/AP Photo/Manu Fernandez

Oživljavanje igre u drugom poluvremenu

U drugom poluvremenu domaći trener Ancelotti na teren je poslao Rodryga umjesto Camavinga kako bi preporodio igru. Gosti su mogli otvoriti gol nakon ubačaja Henrichsa, ali je branič Carvajal izbacio loptu iz gola.

U 65. minuti Real je pogodio kada je Bellingham u šesnaestercu pronašao Viniciusa Juniora koji je gađao Gulácsija.

Gosti su odgovorili u tri minute zahvaljujući Orbánu koji je glavom iskoristio centaršut Raume. No, unatoč pritisku na kraju, nisu uspjeli postići drugi pogodak i izboriti produžetak. Veliku priliku u trećoj minuti sudačke nadoknade nije uspio iskoristiti Olmo koji je pogodio gredu.