Liga prvaka: PSG i Dortmund idu u polufinale

Nogometaši Paris St. Germain (PSG) i Borussia Dortmund plasirali su se u polufinale Lige prvaka. Unatoč prošlotjednom porazu kod kuće rezultatom 2:3, francuski prvak je bez slovačkog stopera Milana Škriniara uspio u utorak (16. travnja) u uzvratnoj utakmici četvrtfinala kod FC Barcelone 4:1.

Pomoglo mu je isključenje domaćeg braniča Ronalda Arauja u 29. minuti te također dva pogotka Kyliana Mbappea.

U drugom susretu večeri Borussia Dortmund svladala je gostujući Atletico s 4:2 i izjednačila zaostatak od 1:2 iz Madrida. U borbi za prolazak u finale čeka je PSG, prvi susret igrat će se u Dortmundu.

Yamal je trenirao Mendesa

Nakon domaćeg poraza, Pariz nije imao što izgubiti te je u početku gurao više prema kraju, ali nije dobio nagradu za gol. U 12. minuti gosti se nisu obazirali na Yamala koji je usposobio Mendesa, a nakon njegovog dodavanja Raphinha, kojem je Hakimi loše obranio na granici malog prostora, nije imao problema pospremiti loptu u mrežu – 1:0 .

Bio je to već treći pogodak za krilnog igrača Barcelone u obje utakmice. Parižani su mogli izjednačiti u 29. minuti, ter Stegen je uhvatio Mbappea u padu. Nekoliko trenutaka kasnije domaći stoper Araujo je prekršajem zaustavio Barcola u šesnaestercu i sudac ga je isključio.

Brazilski napadač Barcelone Raphinha.
Brazilski napadač Barcelone Raphinha.Fotografija: TASR/AP

Iako Dembele nije pogodio gol iz izravnog udarca, slabljenje domaće momčadi pokazalo se kao jedan od ključnih trenutaka susreta.

U 40. minuti Dembele je izjednačio udarcem u okvir gola nakon dodavanja Barcole preko cijelog šesnaesterca – 1:1. U produžetku uvodnog čina Dembele je mogao i poravnati “kolačkom”, ali je za dlaku promašio.

Isključenje Xavija

PSG je brojčano iskoristio nedugo nakon prekida. Vitinha se nabio do lopte s ruba šesnaesterca i nije dao Ter Stegenu priliku – 1:2. Gündogan je pogodio za izjednačenje, njegov pokušaj pogodio je vratnicu.

Paris je bio raspoložen, na karte mu je zaigralo i izbacivanje domaćeg trenera Xavija. Uz to, glavni sudac je dosudio jedanaesterac u svoju korist nakon prekršaja nad aktivnim Dembeleom koji je prebacio Mbappea – 1:3.

Domaći su se iscrpili u desetercu, no nepovoljnim razvojem ipak su pokušali nešto učiniti. Lewandowski je mogao poslati dvoboj u produžetak, ali je Donnarumma blokirao njegov pokušaj. Na kraju, kada je već igrala Barcelona, ​​Mbappe je drugim golom na utakmici zapečatio napredak Parižana – 1:4.

Šanse na obje strane

Uvodne minute u Dortmundu donijele su prilike na obje strane. Domaći su prvi imali u 4. minuti, Azpilicueta je u zadnji tren blokirao pokušaj Sabitzera. Morata, koji je sjurio sam na Kobel, nije odmah iskoristio dobru priliku, već je pucao pored gola.

Nakon četvrt sata istaknuo se vratar Atletica Oblak hvatajući udarac Brandta. U 34. minuti je, međutim, nakon ubačaja istog igrača iz oštrog kuta spustio loptu iza leđa – 1:0. Borussia je još prije odlaska na odmor dodala i drugi pogodak, kada je Maatsen nakon dodavanja Sabitzera ubačajom na stativu svladao Oblaka – 2:0.

Trener Atletica je u pauzi napravio tri izmjene, a njegova momčad je u dvomeču izjednačila u 49. minuti zahvaljujući autogolu Hummelsa nakon ubačaja iz kuta – 2:1.

Nogometaši Borussije Dortmund.
Nogometaši Borussije Dortmund. Fotografija: SITA/AP Photo/Martin Meissner

Nakon sat vremena igre zamjenski joker Correa izjednačio je na 2:2, no domaći su slavno podigli glavu. Füllkrug je povisio na 3:2, a nakon njega je junak večeri Sabitzer nakon dva dodavanja suigračima i sam zabio progresivno točan udarac. Nogometaši Borussije na kraju nisu dopustili dramu.

Prve polufinalne utakmice na rasporedu su 30. travnja/1. Svibanj. Uzvrati će se odigrati 7./8. Svibanj. Finale se igra u subotu, 1. lipnja na londonskom Wembleyu.