Liga prvaka: Lazio iznenadio Bayern, Pariz potvrdio ulogu favorita

Revanši su na rasporedu u ožujku.

Nogometaši rimskog Lazija pobijedili su u prvom kolu osmine finala Lige prvaka minhenski Bayern rezultatom 1:0. Jedini pogodak postigao je iz penala u 69. minuti Ciro Immobile nakon prekršaja i crvenog kartona Dayota Upamencana.

U drugom susretu slavio je Paris St. Germain kod kuće nad Real Sociedad San Sebastianom 2:0. Uzvrati su na rasporedu 5. ožujka.

Na Stadio Olimpicu gosti su u početku preuzeli aktivnost, zadržali loptu i stvorili dvije dobre prilike. Udarac Kimmicha otišao je pored gola, a Kane je nakon lijepog dodavanja probio Müllera.

Nakon četvrt sata domaći su se osmjelili, krenuli prema naprijed i zadali probleme Bayernu u igri prolaza. Ipak, nisu došli do prilike za pogodak.

Udarac Luisa Alberta iz 23. minute nije prošao pored gola. Lazio je držao favorita na distanci, a osim slobodnog udarca Sanea nije stvorio puno prilika.

Tek na samoj završnici izbacili su domaću obranu, Kane je prošao lijevo za čistu priliku Musiala, ali je ovaj izbacio u korner.

Lazio je mogao povesti odmah nakon izmjene strana, Isaksen je dobio precizan pas iza obrane, ali se nije najbolje snašao s loptom, a Neuer mu je odlično smanjio prostor za završetak.

Upamecano je naglasio lošu igru ​​Bayerna

Slabo izdanje Bayerna potcrtao je u 67. minuti Upamecano koji je nogom matirao Isaksena u šesnaestercu, dobio crveni karton, a dosuđeni jedanaesterac realizirao je kapetan Immobile.

Na kraju je Bayern stvorio nekoliko poluprilika, uglavnom iz lopti, ali nije mogao napraviti pritisak. Bayern tijekom cijele utakmice nije imao niti jedan udarac prema golu.

Francuski prvak krenuo je bez ozlijeđenog Škriniara, treneru gostiju nedostajali su kapetan Oyarzabal i bočni branič Tierney. Prvu veliku priliku na Princov parku imao je Mbappe, ali mu je Galan izvrsnim klizećim udarcem uzeo loptu.

Tada su gosti bili opasniji. U 16. minuti Danilo je nakon penala u zadnji tren ubacio, a potom je Kubo s desnog krila ušao u kazneni prostor, ali je malo promašio.

U 22. minuti Silva je skočio na centaršut, glavom je prošao pored gola. Tek tada su domaćini značajnije zaprijetili, Dembele je primio dobru loptu, čak ni njegov udarac nije stao između tri stative.

Završnica poluvremena ponovno je pripala Real Sociedadu, Kubin ubačaj ponovno je u posljednji trenutak skrenuo Danilo, a prekrasan udarac Merina iz daljine pogodio je gredu.

Parižani su bili zabrinuti

Parižani su se mučili u nastavku, ali su se oslobodili seta u 58. minuti. Dembeleov korner s desne strane produžio je Marquinhos u peterac, a Mbappe je bio sam na petercu i zakucao pod gredu – 1:0.

Loptao je prema golu domaćina, PSG je dominirao u sljedećih nekoliko minuta, a Mbappe je mogao dodati i drugi gol, ali je njegov topovski udarac Remiro zakucao na gredu. Ipak, kapitulirao je u 71. minuti kada ga je Barcola tukao između nogu. Na kraju su Parižani bez problema osigurali rezultat.