Liga prvaka: Inter Milano prokockao vodstvo

Ždrijeb parova četvrtfinala na rasporedu je u petak, 15. ožujka.

Nogometaši Borussije Dortmund i Atletico Madrida kompletirali su popis četvrtfinalista Lige prvaka. Španjolci su u osmini finala eliminirali prošlogodišnjeg finalistu Inter iz Milana.

Pobijedio je talijanskog protivnika 3-2 u sudačkoj nadoknadi, koja je došla nakon njegovog poraza 0-1 u Milanu i pobjede 2-1 nakon produžetaka u srijedu (13. 3.) na domaćem uzvratu. Nakon remija 1:1 u Nizozemskoj, Dortmund je kod kuće slavio nad PSV Eindhovenom 2:0.

Inter je izdržao uvodni jaki prolaz protivnika u kojem je Lino imao dobru priliku. Na suprotnoj strani Dumfries je pokušao obratiti pažnju na Oblaka. Gosti su postupno sustizali španjolskog protivnika u polju, a počeli su prijetiti i prema naprijed.

U 33. minuti Dimarco je primio dodavanje Barelle u šesnaestercu i udarcem iz prve poslao loptu u kontra Oblaka – 0:1. Međutim, Inter nije dugo uživao u vodstvu. Dvije minute kasnije povratnik iz ozljede Griezmann pronašao je put ispred Sommera i izjednačio – 1:1.

Raspoloženi francuski napadač mogao je nedugo nakon prekida poravnati rezultat, ali nije uspio svladati Sommera. Gosti su vješto branili tijesno vodstvo i mogli sami odlučiti. U 78. minuti priliku nisu iskoristili Thuram, a potom i Barella, zbog čega ih je momčad zamjerila.

Zamjena Depay je u 87. minuti pospremio loptu uz stativu i odveo utakmicu u produžetke, što se možda ne bi dogodilo da je Riquelme u nadoknadi vremena imao precizniji udarac iz voleja. Atletico je najbolju priliku imao u produžetku.

Depay je mogao postati junak osvete, ali je Sommer refleksno obranio njegov suptilan udarac. Ni gosti nisu jurili, ali pokušaji Thurama i Martineza nisu završili pogotkom pa je odlučen raspucavanje. Tri igrača Intera nisu uspjela u tome. “Nerazzurri” su doživjeli prvi poraz u ovoj kalendarskoj godini, čime su prerano završili u Ligi prvaka.

Dortmund je krenuo napadno

Dortmund je krenuo napadno i već u 2. minuti u golemoj prilici našao se Maatsen, čiji je težak pokušaj Benitez izgurao u korner. Kiša još nije pala, no trenutak kasnije domaći su se već veselili. Sancho je neprimjetnim udarcem s ruba šesnaesterca i uz pomoć stative iznenadio gostujućeg vratara koji nije reagirao na njegov pokušaj – 1:0.

I nakon što su stvorili vodstvo, igrači njemačke momčadi nastavili su biti aktivni. Drugi pogodak visio je o koncu, ali šanse Brandta i Malena ostale su neiskorištene. Ofenzivu gostiju oživio je dolaskom Lozana. Meksički napadač nije imao sreće kada je u 53. minuti nakon njegovog udarca iz daljine lopta pogodila desnu vratnicu Kobelovog gola.

Gosti su nakon prekida otišli na rub opasnosti, što je Füllkrug mogao kazniti. Napadač Borussije dobro je ubacio u peterac, ali nije glavom svladao Beniteza i pogodak u 77. minuti poništen je zbog zaleđa. Dortmund je izdržao priliku Bakayoka i ozljedu autora pogotka Sancha, au samoj završnici Reus je zapečatio svoj napredak. Borussia se nakon tri godine plasirala u četvrtfinale.

Prethodno su Manchester City (branič), Real Madrid, Bayern München, Paris St. Germain, Arsenal London i FC Barcelona. Ždrijeb četvrtfinala u kojem će Španjolska imati do tri predstavnika na rasporedu je u petak, 15. ožujka u 12 sati u Nyoneu.