Liga prvaka: Dortmund je obavio posao, plasirao se u finale

U srijedu će se susresti s protivnikom u finalu Lige prvaka.

Nogometaši Borussije Dortmund postali su prvi finalisti Lige prvaka.

U utorak (5.7.) polufinalnom uzvratnom ogledu pobijedili su na travnjaku Paris St. Germain 1-0 nakon pogotka Matsa Hummelsa i ostvario isti rezultat kao u prošlotjednoj utakmici na domaćem terenu.

Slovački stoper Milan Škriniar uzvrat je gledao samo s klupe PSG-a. Borussia se po treći put u povijesti plasirala u finale LM-a.

1997. je osvojio natjecanje, 2013. je završio tik ispod vrha na braniku Bayern Münchena.

U finalu, koje je na rasporedu 1. lipnja u 21 sat po srednjoeuropskom vremenu na Wembleyu, Dortmund će se susresti s pobjednikom drugog polufinalnog okršaja između Real Madrida i Bayern Münchena.

Njegov drugi dio na rasporedu je u srijedu u Madridu, prije tjedan dana u Njemačkoj se rodilo 2:2.

PSG je od uvodnih minuta “zagrizao” u protivnika. No, aktivnost Hakimija nije dovela do pogotka, a propali su i pokušaji Ramosa i Mbappea.

Složena obrana Borussije stvarala je probleme domaćima, prilike nisu ni stizale, pa su se oglasili i gosti.

U 19. minuti Ryerson je stigao do kraja nakon udarca Füllkruga unutar šesnaesterca, PSG je spasila bočna mreža.

Parižani su u prvom poluvremenu visoko držali loptu na polovici njemačke momčadi i pokušavali kombinirati svoje igrače, no u posljednjoj trećini nedostajalo im je preciznije prodorno dodavanje.

Nakon pola sata igre Dembele je došao do kraja, ali je u dobroj poziciji promašio gol. Gosti su računali na brze prodore. Nakon jedne od njih refleksno je obranio Donnarumma koji je odbio Adeyemijev udarac.

Najveću priliku domaćini su imali nedugo nakon prekida, kada je Zaire-Emery nakon udarca iz kuta ubacio loptu u lijevu vratnicu. U trenutku su vapili za nepretvorenom prilikom.

Borussia je izvela i korner, Brandt je skrenuo loptu u mali prostor do potpuno slobodnog Hummelsa, a stoper gostiju oštrim udarcem glavom otvara rezultat – 0:1.

Parižani su u tom trenutku trebali zabiti dva gola i ne primiti, barem za produžetke. Opet nisu imali sreće nakon sat vremena kada je Mendes iz daljine pogodio vratnicu Kobelova gola.

Igralo se na polovici Dortmunda koji se fokusirao samo na obranu vodstva. Goste je dva puta spašavala konstrukcija vratnice i to u samoj završnici, u kojoj su Parižani ionako imali silan pritisak.

Upalila im je obrambena taktika

Ipak, obrambena taktika Dortmunda na kraju je slavila uspjeh, nervozni igrači PSG-a nisu uspjeli zabiti niti jedan od više od dvadeset udaraca. Kao iu Dortmundu, nisu uspjeli zabiti kod kuće i neće ponoviti nastup u finalu 2020. godine.