Lando Norris prvi put pobijedio u utrci F1: Uspio pobijediti Verstappena u Miamiju

Veliku nagradu Formule 1 u Miamiju osvojio je Lando Norris iz McLarena, koji je na opće iznenađenje pobijedio Maxa Verstappena iz Red Bulla. Do cilja ih je dijelilo sedam sekundi. Treći je završio Charles Leclerc u Ferrariju.

Lando Norris je u utrku u Miamiju krenuo s pete pozicije s koje je stigao do prve pobjede u F1, a već ima preko 110 startova i 15 postolja u kraljici motosporta. Za trijumf mu je pomogla nesreća Kevina Magnussena i Logana Sergeanta u 21. krugu, kada je morao izaći na sigurnosnu stazu. Norris je to iskoristio i odvezao se do mehaničara po nove gume. Nakon toga samo je održavao tempo i povećavao prednost pred Verstappenom.

Verstappenov pobjednički niz tako je ponovno prekinut i nije se nadovezao na pobjedu od prethodnog dana u sprintu, kao ni na pobjedu s prethodne utrke u Kini.

Oba Ferrarija završila su iza njih, Leclerc treći, a Sainz četvrti. Pérez s Red Bullom završio je peti, Lewis Hamilton šesti s Mercedesom, Tsunoda sedmi, Russell osmi, Alonso deveti, a Esteban Ocon zauzima posljednje mjesto po bodovima.