Konferencijska liga: Răzvan Lucescu, u četvrtini – Upečatljiva pobjeda s Dinamom Zagreb (Rezultati dana)

PAOK Salonic, momčad trenera Răzvana Lucescua, plasirala se u četvrtinu natjecanja UEFA Lige konferencija, nakon što je s 5-1 slavila protiv zagrebačkog Dinama.

Razvan LucescuFoto: Rafail Georgiadis / Eurokinissi / imago sportfotodienst / Profimedia

PAOK Solun – Dinamo Zagreb 5-1 (ukupno 5-3), u osmini finala Lige konferencija

Hrvatska skupina pobijedila je 2-0 u kolu, ali je Lucescuova momčad napravila spektakularan povratak i uspjela proći naprijed nakon što su zabili Abdul Baba Rahman (’27), Petar Sučić (’33 / autogol) i Brandon Thomas (’42) .

Dinamo Zagreb je izjednačio ukupnim rezultatom preko Arbera Hoxhe (’49), ali su konačan rezultat postavili Koulierakis (’72) i Andrija Živković (’88 / jedanaesterac).

Gosti su preko Brune Petkovića (’81) pogodili za 4-2, ali je pogodak poništen.

“Plan je bio dati sve od sebe, boriti se, reagirati i vjerovati svojoj igri. Morali smo vjerovati da se možemo kvalificirati. To je vrlo važno postignuće za momčad, ali i za nogomet u Grčkoj.

Svijet bi uvijek trebao biti uz nas, i u dobrim i u lošim vremenima. Ovo su čarobna vremena za PAOK. Ljudi smo, uvijek težimo najboljem, ali mogu se i pogriješiti” – Răzvan Lucescuprikladno gazzetta.gr.