Kézi-BL: Szeged–Veszprém ponovno su se sastali u osmini finala

7. ožujka 2024. – 20:32

U posljednjem kolu grupne faze rukometne Lige prvaka Telekom Veszprém nije mogao na svom terenu svladati branitelja naslova Magdeburg. Mađarski prvak imao je samo bljeskove, ali nije mogao kontrolirati igru ​​i vodio je samo nekoliko puta.

Na odmor se otišlo s rezultatom 14-14, u drugom poluvremenu Mađarska je povela 22-21, no Nijemci su odgovorili s tri pogotka, a momčadi su u posljednjih deset minuta otišle s tri pogotka prednosti. Magdeburg je imao i 4 pogotka razlike, ali konačni rezultat bio je 30-28 za Nijemce.

Ovaj rezultat također znači da je Veszprému izmaklo drugo mjesto u vlastitoj skupini, pa nije mogao izravno ući među osam najboljih, već je morao igrati za to.

Osim toga, dvije mađarske momčadi serije sučelit će se u osmini finala.

Pick Szeged završio je šesti u drugoj skupini nakon što je pobijedio norvešku zvijezdu, Kolstad. Szegedinci su već u prošlom kolu osigurali plasman u izravnu nokaut fazu.

Lani se ovaj mađarski par susreo iu istoj fazi BL-a, kada je Veszprém u prvom susretu vrlo sigurno odlučio sudbinu prolaska dalje. Pobjednik mađarskog dvoboja mora pobijediti danski Aalborg kako bi se našao na final fouru u Kölnu 8. lipnja.