KAKO SE DOGODILO | URC: Zmajevi 10-31 Bikovi

Bikovi: 15 Willie le Roux, 14 Sebastian de Klerk, 13 Canan Moodie, 12 Harold Vorster, 11 Kurt-Lee Arendse, 10 Chris Smith, 9 Izak Burger, 8 Marcell Coetzee, 7 Mpilo Gumede, 6 Marco van Staden, 5 Ruan Nortje (kapetan), 4 Ruan Vermaak, 3 Wilco Louw, 2 Jan-Hendrik Wessels, 1 Gerhard Steenekamp. Zamjene: 16 Johan Grobbelaar, 17 Simphiwe Matanzima, 18 Mornay Smith, 19 Reinhardt Ludwig, 20 Nizaam Carr, 21 Embrose Papier, 22 Johan Goosen, 23 Devon Williams.

0′

Zmajevi: 15 Cai Evans, 14 Ewan Rosser, 13 Joe Westwood, 12 Steff Hughes (kapetan), 11 Corey Baldwin, 10 Will Reed, 9 Rhodri Williams, 8 Taine Basham, 7 Sean Lonsdale, 6 Dan Lydiate, 5 George Nott, 4 Matthew Screech, 3 Chris Coleman, 2 Brodie Coghlan, 1 Rhodri Jones. Zamjene: 16 Elliot Dee, 17 Rodrigo Martinez, 18 Luke Yendle, 19 Ben Carter, 20 Harri Keddie, 21 Aaron Wainwright, 22 Dane Blacker, 23 Jared Rosser.

0′

Pozdrav i dobrodošli na naše praćenje utakmice United Rugby Championshipa između Dragons RFC-a i Bullsa iz Rodney Paradea.

1′

POČETNI UDARAC: Dragonsi šutiraju duboko, a Bullsi to proliju i moraju se povući kako bi osigurali loptu.

2′

Prvi napad Dragonsa završava tako što grubber ulazi u dodir. Dragonsi nisu mogli ostaviti dobar dojam na obranu Bullsa, ali ih drže u nizu u svojih 22.

3′

Zmajevi su realizirali jedanaesterac i došli su do kraja njihovi pokušaji da zadrže Bullse na svojoj polovici. Bullsi napadaju sa svrhom, ali su zadržani dok se približavaju 22. Dragonsi imaju gužvu.

5′

Zmajevi se žale na 50/22, ali sudac vjeruje da je udarac ušao neposredno prije crte. Bullsi imaju postavu blizu svojih 22.

6′

Dragonsi ne napadaju s loptom u ruci, ali su zadovoljni time što mogu ubaciti iza leđa Bullsima i okrenuti se prema naprijed.

7′

Traljavo od Bullsa dok pokušavaju tražiti nekoliko dodatnih inča na nosaču unutar svojih 22. Dragonsi imaju napadačku strku u Bullsima 22. Slobodan udarac ide protiv Dragonsa zbog odgođenog ubacivanja.

9′

Bullsi ometaju postavu Dragonsa, ali ne mogu skupiti izgubljenu loptu i nakon što Dragonsi ne uspiju iskoristiti prednost, vraćamo se na strku.

11′

Le Roux dopušta da lopta odskoči, ali on zatim izvodi snažan udarac koji vraća Zmajeve na deset unutar njihove polovice.

12′

Smith izvlači 50/22 niotkuda i Bullsi mogu prijetiti iz napadačke linije.

13′

Zmajevi dobro drže Bullse iznad crte, a Dragonsi ispadaju s gol-linije.

14′

Bullsi napreduju u igri rasterećenja, ali onda prosipaju loptu dok prijete Dragonsima 22. Dragonsi imaju strku i priliku očistiti svoje linije.

16′

Burgera vadi igrač koji se probija i Bullsi dobivaju jedanaesterac u dometu za Smitha.

17′

PENAL, BULLS, SMITH, 3-0: Smith ubacuje udarac i otvara rezultat.

19′

Moodie riskantno pokušava uhvatiti presretanje i izvlači se s tim jer Dragonsi tek dobivaju strku.

20′

Steenekamp biva dignut u zrak jer je stavio ruke na tlo dok se pokušavao probiti kroz Dragonse. Mogli su pogoditi gol.

21′

PENAL, DRAGONS, EVANS, 3-3: Evans ubacuje udarac za izjednačenje rezultata.

23′

Dragonsi odahnu dok Le Roux čipira nakon Van Srtadenovog prodora u Dragons 22. Dobivaju ocjenu.

24′

Bullsi dobivaju jeftinu kaznu za izbačenu loptu i izbacit će do pet auta. Oni će imati postavu.

25′

Zmajevi dobivaju još jedan ključni penal u obrani dok Bullsi ne uspijevaju zaštititi loptu u napadu.

27′

ŽUTI KARTON, ZMAJEVI, TRSKA: Kreće se revizija zbog navodne cinične igre Zmajevima prijeti penal i žuti karton.

28′

POKUŠAJ, BULLS, ARENDSE, 3-8: Le Roux dodaje loptu Arendseu koji je jedan od najboljih finišera na utakmici i ulazi u igru.

30′

KONVERZIJA, BULLS, SMITH, 3-10: Smith se pretvara dok njegov udarac nogom pogađa uspravno mjesto i prelazi preko.

32′

Bullsi su postali malo slatki u napadu, a Dragonsi su ih pogodili žestokom kontrom i izborili penal. Udarac odvodi Dragonse točno unutar Bullsa 22.

34′

Bullsi su opet postali traljavi dok su dosuđivali jedanaesterac blizu Dragons 22 nakon što su im ukrali linijsku loptu i kontrali.

37′

Arendse izvodi udarac i Zmajevi će imati još jedan napadački set u ovom poluvremenu.

38′

Dragonsi nastavljaju s postavom, ali će se vratiti na 15 prije nego što zadaju strku.

40′

POLUVRIJEME: DRAGONS 3-10 BULLS Bullsi su protratili priliku da iskoriste svoju dominaciju za pomicanje semafora. Zmajevi su se dobro držali. Također su dobro odvratili pažnju Bullsima svojom igrom.

40′

Sudac mora resetirati strku dva puta, a zatim ubrzo nakon što Zmajevi vide poništen jedanaesterac za osvetu.

41′

Drugo poluvrijeme je u tijeku s dubokim ponovnim startom Bullsa. Zmajevi su čisti malo izvan svojih 22.

43′

Zmajevi pokazuju dobru energiju da pobjegnu od svojih 22 i Le Roux se mora vratiti i očistiti.

44′

Basham zakucava s van Stadenom koji se obrušava na njega i Bullsi imaju strku na sredini terena.

45′

POKUŠAJ, BULLS, GUMEDE, 3-15: Le Roux izbacuje Williamsa ubačenim udarcem, a on okreće dodavanje Gumedeu za briljantan pokušaj Bullsa.

46′

KONVERZIJA, BULLS, SMITH, 3-17: Smith se obraća.

47′

Arendse snajperski puca iz unutrašnjosti Bullsa 22 i Dragonsi se moraju povući u obrani.

47′

48′

Louw prelazi iz kratke udaljenosti, ali TMO uočava dodavanje naprijed u nagomilavanju. Zmajevi su pušteni.

50′

Susret ponovno traje. Loša kontrola igre od strane suca. Dragonsi bježe od svojih 22 s loptom u rukama.

52′

Zmajevi imaju priliku vratiti se u ovu utakmicu jer imaju napadačku postavu.

53′

Gumede prelazi na Hughesa, a Dragonsi ne stižu na vrijeme i Bullsi mogu očistiti svoje redove penalom.

55′

Bullsi odbijaju udarac prema golu i postavljaju još jednu napadačku liniju iz jedanaesterca.

58′

Zmajevi se stalno uvlače u probleme dok daju slobodan udarac na vlastitom scrum feedu. Bullsi traže još jednu strku.

60′

Scrum raste i mora se resetirati. Pozvao ga je koristiti vrlo rano i morao se povući. Bullsi na kraju dobivaju kaznu i još jednom stižu do Dragonsa 22, ali promašuju dodir.

62′

Bullsi nastavljaju s pritiskom i postavljaju još jednu liniju blizu Dragonsima 22 s penalom.

65′

Još jedan frustrirajući udarac završava napad Bullsa i Dragonsi imaju strku. Dragonsi ga zatim udaraju u bazu i daju Bullsima okršaj.

67′

Zmajevi su se konačno oslobodili nakon nekoliko pokušaja lansiranja iz dubine.

69′

Dragonsi imaju priliku pojačati vrućinu dok postavljaju postavu duboko u Bullsima 22, ali su zadržani na vrijeme.

71′

Bullsi su izvukli kazneno vrijeme strke, ali Smith nije pronašao vrlo dug dodir.

73′

Zmajevi su kažnjeni u napadu i nisu zadovoljni prednošću koju su stekli udarcem Bullsa.

75′

Bullsi imaju strku u Dragonsima 22 i mogu si dati šansu za bonus bod ako brzo zabiju.

76′

POKUŠAJ, BULLS, PAPIER, 3-22: Papier se izmigolji za odlučnu završnicu koja daje Bullsima šansu za bonus bod koji im je potreban za drugo mjesto.