Kaizer Chiefs koketira s najgorim završetkom kluba u povijesti nakon remija TS Galaxyja

TS Galaxy FC : 16 F. Ntwari 2 M. Mvelase 23 M. Munyai 3 P. Sanoka 4 M. Mahlangu 12 T. Khiba 6 P. Dithejane 24 S. Kabini 11 S. Mahlangu 27 L. Mojela 21 K. Sebelebele.Subs : 13 T. Semache 20 Higor Vidal 35 L. Mbatha 30 V. Mere 8 M. Mbunjana 33 K. Letsoenyo 9 S. Nurković 32 V. Kolak 45 L. Seema.

0′

Kaizer Chiefs : 44 B. Bvuma 2 Edmilson Dove 39 R. Frosler 18 D. Solomons 27 Njabulo Ngcobo 6 S. Sithebe 13 P. Mmodi 5 S. Mthethwa 42 M. Shabalala 7 R. Chivaviro 21 C. Saile. Zamjene: 36 W. Duba 37 S. Zwane 1 B. Petersen 17 E. Castillo 24 T. Ditlhokwe 4 Z. Kwinika 28 M. Vilakazi 19 H. Mashiane 9 A. Du Preez.

0′

Ove su se momčadi posljednji put susrele tijekom kolovoza 2023. kada je autogol Brandona Petersena donio Galaxyju pobjedu od 1-0 na stadionu Mbombela.

0′

Galaxy se morao zadovoljiti remijem bez golova u posljednjem gostovanju kod Sekhukhune Uniteda.

0′

Posljednja utakmica Chiefsa je za zaboraviti, jer su izgubili 5-1 od najboljih Mamelodi Sundownsa na stadionu FNB, što je uključivalo i isključenje Sphiwea Msimanga u 19. minuti.

0′

Galaxy je peti na tablici i pet bodova ispred osmoplasiranih Chiefsa.

0′

Dobro veče i dobrodošli na stadion Peter Mokaba na naše praćenje ovog DStv Premiership sudara između Kaizer Chiefsa i TS Galaxy FC.

1′

Početi igru! Krećemo ovdje u Polokwane!

4′

Šefovi iz slobodnog udarca u dobroj poziciji. Dolebdjela je unutra i susrela se s glavom Sailea i bila je na meti, ali kakvo SPAŠENJE od strane Ntwarija. Dobar posao!

6′

Bio je to dobar početak s obje strane, ali obojica prelako daju loptu malo prije posljednje trećine.

8′

Chiefovi su sigurno ovdje da igraju jer nastupaju s agresijom i Saileom ponovno u svemir i zastava je podignuta, ali igraju sa svrhom.

10′

Galaxy sada ima svoju priliku dok strpljivo napreduju prije nego što je daju. Mmodi u svemir prije nego ga Galaxy vrati i pokrene brojač prije nego što prisile SAVE iz Bvume.

12′

Ovo je bilo od početka do kraja u početnim minutama i ne mogu vidjeti da će ovo završiti bez golova.

14′

Kabini pronalazi Dithejanea za Galaxyja, koji ga pokušava baciti u dalji kut, ali jednostavno je GOTOVO!

16′

Oba su vratara ovdje bila jako zauzeta i imali smo samo 16 minuta.

18′

Saile je napravio prekršaj Sanoke i Chiefsima dao obećavajući slobodni udarac koji su oni PROTRAĆILI!

19′

GOL, KAIZER CHIEFS, CHIVAVIRO! 1-0: Ovaj put ne griješe. Mvelase greškom okreće leđa obrani i biva izbačen. Sjajno Chivavirovo djelo koje treba pratiti i treba mu vremena da ga dovrši.

21′

Sve do te greške Galaxy je bio jako dobar u obrani. To je bilo samo glupo!

24′

Imamo prekid u igri zbog ozljede igrača Chiefsa.

26′

Galaxy sada pokušava proširiti Chiefse, ali to trenutno ne ide.

28′

Chiefovi opet u svemir, a Chivaviro mu se probija i zamalo dobiva udarac.

30′

Tu i tamo Galaxy se samo isključi u obrani i taj zadnji potez je bio upravo to.

31′

PENAL ZA TS GALAXY nakon igranja rukom Edmilsona pod pritiskom. To je također ŽUTI KARTON za Dovea.

32′

GOAL, TS GALAXY, MAHLANGU! 1-1: Mahlangu pronalazi gol unatoč tome što je Bvuma krenuo u pravom smjeru.

34′

Solomons s dobrim trčanjem desno za Chiefsa, ali jednostavno mu ponestaje nekretnina.

36′

Dithejane je pao tik ispred šesnaesterca Chiefsa, ali sudac kaže NEMA FOLLA! Reprize sugeriraju da je možda imao razloga za prekršaj.

39′

SJAJNO JE OBRANIO Ntwari s Ngcoboa nakon dobrog trčanja Shabalale s desne strane. Bila je to dobra igra Chiefsa.

41′

Mthethwa i Chiefs odlaze spavati pokraj vlastite korner zastavice i oduzimaju im se. Galaxy ih ne može natjerati da plate.

43′

Ponovno obećanje od strane Chiefsa i trčanje s lijeve strane od strane Sithebea prije nego što Shabalala pošalje WIDE!

45′

+2: POLUVRIJEME: KAIZER CHIEFS 1-1 TS GALAXY. Na odmoru je sve ujednačeno, ali prednost je Galaxya, jer će imati jednog igrača viška tijekom drugog poluvremena. Pridružite nam se nakon pauze.

45′

ŽUTA KARTA! 1-1: Edmilson Dove dobio je još jedan žuti i on je ISKLJUČEN! Zaslužio je to nakon nesmotrenog napada.

46′

Početi igru! Vraćamo se u drugi dio. Može li Galaxy iskoristiti prednosti 10 šefova?

48′

ZAMJENA: Prisilna izmjena za Chiefove dok se preuređuju na začelju. Ditlhokwe je umjesto Sailea.

49′

Imamo prekid i Chivaviru je potrebna pozornost.

50′

Chiefsi opasnim udarcem iz slobodnog udarca na rubu kaznenog prostora nakon prekršaja nad Froslerom,

51′

GOL, KAIZER CHIEFS, CHIVAVIRO! 2-1: Brzi udarac, a zatim Chivaviro OPALJA NISKO I SNAŽNO! CILJ!

53′

Momčad od 10 igrača izgleda jako dobro i mogla bi biti dobra za više golova.

55′

ZAMJENA: Promjena za Galaxy i Sebelebele zamijenio Nurković.

58′

Dobra Sanokina obrana nakon što je Shabalala izašao u prostor nakon dobrog brzog dodavanja Chiefsa.

60′

Sjajan i pametan posao Mmodija s iskričavim trkom niz lijevu stranu da bi također osigurao kut.

62′

Korner je ubačen prije nego što je vratar OBRANIO Froslerov udarac. Wow!

64′

ŽUTA KARTA! 2-1: Munyai sljedeći u knjizi nakon opasnog ubačaja.

66′

Solomons pao za Chiefse nakon nezgodnog pada u nadigravanju.

69′

ZAMJENA: Nakon duže pauze Solomonsa je zamijenio Kwinika.

72′

Galaxy dobrim udarcem iz slobodnjaka nakon prekršaja na rubu peterca. Nurković udara u zid ali hoće penal za igranje rukom..NE!

74′

ZAMJENA: Promjena za Galaxy. Vidal umjesto Dithejanea.

76′

Dobro razmišljanje Bvume šalje dugi udarac Mmodiju koji tuče svog braniča, a zatim ne može zaobići loptu oko braniča.

78′

ZAMJENA: Shabalalu je sada zamijenio Du Preez.

79′

GOAL, TS GALAXY, MAHLANGU! 2-2: Dobar posao Galaxyja nakon postavljanja, jedan se čovjek uzdiže iznad svih da ga dočeka i odvede kući… Mahlangu! Briljantno!

81′

Vidal je kriv za prekršaj i Chiefsi su malo popustili.

84′

ŽUTA KARTA! 2-2: Frosler kriv jer je spriječio Galaxy da izvede brzo bacanje i dobio je ŽUTI!

86′

Razdoblje isprekidane igre za kratku šalu dok se temperamenti rasplamsaju. Oboje su agresivni i u načinu preživljavanja. Čudno!

87′

CRVENI KARTON! Rezervni čuvar Chiefsa Brandon Petersen kriv je jer je bio previše verbalan i sudac mu daje CRVENI!

89′

To crveno za Petersena rezultat je zahuktavanja u posljednjih nekoliko minuta.

91′

Sada smo ušli u četiri minute dodane za prekide.

93′

Mmodi je pao umjesto Chiefsa nakon dobrog trčanja po lijevoj strani. Pomoćnik maše svojom zastavicom da je lopta bila aut i to je očito bila pogreška!

95′

ISTEK: KAIZER CHIEFS 2-2 TS GALAXY Uzbudljiva utakmica i ovo je vjerojatno fer rezultat. Chiefovi su igrali dobro sa samo 10 igrača i zaslužuju bod. Hvala vam što ste nam se pridružili.