Junior Springboks doživjeli su razočaravajući poraz od Australije na U20 prvenstvu u ragbiju

Australsko krilo Angus Staniforth je napadnut tijekom utakmice U20 prvenstva u ragbiju protiv Južne Afrike na stadionu Sunshine Coast 7. svibnja 2024. (Albert Perez/Getty Images)

Junior Springboks izgubili su svoj okršaj U20 prvenstva u ragbiju protiv Australije 24-19 na stadionu Sunshine Coast u utorak.

Kao što je bio slučaj u njihovom remiju protiv Novog Zelanda prošlog tjedna 13-13 na otvaranju turnira, meč se odigrao u podmuklim uvjetima s kišom koja je cijelo vrijeme padala.

To je učinilo rukovanje nevjerojatno teškim, a posebno su Južnoafrikanci prokockali nekoliko prilika zbog nemogućnosti da zadrže loptu u ključnim trenucima.

Junior Boku također nije pomogao crveni karton koji je dobio Mbasu Maqubelu sredinom prvog poluvremena.

Pravila turnira nalažu da igrač zbog crvenog kartona odsustvuje 20 minuta prije nego što se može zamijeniti, ali brojčana prednost u tom razdoblju sigurno je dala prednost domaćinima.

Australija je vodila 10-7 na poluvremenu, i dok su Junior Boksi opet nakratko udarili u prednju stranu u drugoj trećini, ponestalo im je snage i premda su zabili u kasnoj utakmici da bi si dali priliku da izvedu dramatičan rezultat povratak, bilo je premalo prekasno.

Ovaj rezultat zapravo završava izglede Južne Afrike za osvajanje natjecanja, ostavljajući ih na dnu ljestvice s još jednom utakmicom protiv Argentine.