Irina Begu, kvalificirala se u drugo kolo WTA Rim

Irina Begu plasirala se u drugo kolo WTA turnira u Rimu svladavši Rebeku Masarovu u tri seta rezultatom 5-7, 6-3, 6-4.

Irina BeguFoto: Kirsty Wigglesworth / AP / Profimedia

Irina Begu, pobjeda u prvom kolu u Rimu s Rebekom Masarovom

Irina Begu uspjela je proći prvo kolo WTA turnira u Rimu.

Igračica koja zauzima 161. mjesto u WTA hijerarhiji pobijedila je u tri seta dvoboj s Iberkom Rebekom Masarovom (104 WTA), na kraju dvoboja koji je trajao dva sata i 48 minuta.

Dvoboj njih dvojice počeo je u srijedu, ali je dva puta prekidan kišom, nakon čega je odgođen, pri rezultatu 1-1 u setovima.

Meč je nastavljen u četvrtak, au odlučujućem setu Irina je bila koncentriranija u ključnim trenucima igre.

Za svoje prisustvo u drugom kolu na Foro Italico, Irina će biti nagrađena čekom u vrijednosti od 16.965 eura i 35 bodova na WTA ljestvici pojedinačno.

U drugom kolu Irina Begu igrat će protiv pobjednice prošlogodišnjeg izdanja Elene Rybakine (4 WTA).

Sorana Cîrstea (WTA 32. mjesto) jedina je igračica iz Rumunjske koja će imati koristi od besplatnog prvog kola. Ona će se u drugom kolu sastati s Čehinjom Brendom Fruhvirtovom (102 WTA), a Ana Bogdan protiv Markete Vondrousove (6 WTA).

U drugom kolu igrat će i Jaqueline Cristian (68 WTA), koja, iako je izgubila finale kvalifikacija, iskorištava odustajanje Barbore Krejcikove te se nakon 15.30 sastaje s Ruskinjom Elinom Avanesyan (72 WTA).

WTA Rim održava se od 7. do 19. svibnja na zemljanoj podlozi u kompleksu Foro Italico. Ima ukupni nagradni fond od 5.509.771 dolara i dio je kategorije “WTA 1000”. Titularna prvakinja je Kazahstanka Elena Rybakina.